Złącze Camlock – wszechstronne zastosowanie

Przemysł spożywczy, paliwowy, czy chemiczny wymaga stosowania specjalistycznych rozwiązań technologicznych pomagających zarówno w produkcji, jak i późniejszym transporcie danego surowca. Co istotne, konieczne jest użycie sprzętu pozwalającego odmierzać bardzo konkretne ilości produktów.

Zastosowanie metalowych złącz

metalowe złącza CamlockProsto z zakładów produkcyjnych dany produkt trafia bezpośrednio na pojazd, którym jest transportowany do klienta. Ponieważ chodzi o sprzedaż towaru, konieczne jest bardzo precyzyjne odmierzenie surowca – do tego służą odpowiednie sprzęty. W przypadku cieczy stosuje się metalowe złącza Camlock, którymi połączone są węże pompujące surowiec. Wykazują się one bardzo dużą szczelnością oraz wysoką jakością materiału, z którego są produkowane. W zależności od przeznaczenia produkuje się je z mosiądzu, aluminium lub wysokiej jakości stali nierdzewnej – charakterystyczne dla nich jest to, że są wyjątkowo odporne na korozję. Stosuje się w nich uszczelki z polipropylenów wzmacniane niejednokrotnie włóknami szklanymi, co zapewnia im pełne bezpieczeństwo użytkowania. To bardzo ważne dla każdej gałęzi przemysłu – w produkcji żywności potrzeba w końcu wyjątkowo sterylnych warunków, podobnie zresztą jak w przypadku wytwórstwa chemikaliów. Z kolei przemysł paliwowy zajmuje się produkcją materiału łatwo palnego, dlatego żadne nieszczelności nie wchodzą w grę. Złącza typu Camlock charakteryzują się ponadto wysoką odpornością na zmianę ciśnienia, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania.

Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie ma co stosować półśrodki – warto zainwestować w sprzęt najwyższej jakości. Złącza Cemlock dostępne są w wielu różnych rozmiarach oraz z wieloma dodatkowymi wariantami zabezpieczeń – każde z nich dostosowane jest do innego rodzaju działalności przemysłowej.