Zastosowanie stołów nożycowych

Praca z ciężkim sprzętem, maszynami czy towarem nie musi być ciężka czy niebezpieczna dla zdrowia pracownika, szczególnie, jeżeli ułatwimy ją stosując różnego rodzaju podnośniki. Są one stosowane zazwyczaj w pracach związanych z motoryzacją, warsztatach stolarskich i innych branżach związanych z pracą z ciężkim towarem.

Jak wykorzystywać stoły nożycowe?

funkcjonalny stół nożycowyPodnośniki różnego rodzaju mają za zadanie ułatwienie podniesienia ciężkiego towaru na żądaną wysokość, tym samym ułatwiając z nim prace. Do tych powszechnie wykorzystywanych podnośników należy z pewnością funkcjonalny stół nożycowy. Stosuje się je między innymi w warsztatach samochodowych, lakierniczych, ale także w warsztatach wulkanizacji przy wymianie opon. Często stosuje się je również podczas lakierowania i impregnowania mebli, szczególnie tych cięższych. Nazwa – stół nożycowy jest związana bezpośrednio z konstrukcją tego narzędzia. Jest ono bowiem oparte na charakterystycznym mechanizmie nożycowym, dzięki czemu ciężar towaru czy maszyny znajdującej się na platformie roboczej, jest równomiernie rozłożony. Umożliwia to stabilne utrzymywanie naprawianej maszyny czy mebla przez długi czas, konieczny do dokonania naprawy, wymiany opon, czy prac związanych z podwoziem samochodu. Jeżeli nasz podnośnik nożycowy będzie wysokiej jakości możemy spodziewać się, że jego naprawy czy prace konserwacyjne nie będą musiały być dokonywane częściej niż co kilkanaście lat. Stoły nożycowe można nazwać jednymi z najbardziej powszechnie używanych podnośników na rynku.

Podnośniki są obecnie jednymi z najbardziej uniwersalnych blatów roboczych występujących na rynku. Wynika to głównie z tego, że ich zalety mogą by wykorzystywane w rozmaitych branżach produkcyjnych i warsztatach. Prostota konstrukcji oraz wynikająca z niej niska awaryjność, również stoją za popularnością tego rozwiązania.