Zastosowanie opakowań składanych

W obecnych czasach prawe każdy produkt posiada swoje opakowanie. Spełnia ono przede wszystkim funkcję zabezpieczającą towar przed uszkodzeniami, ale także jest powierzchnią reklamową, która także dostarcza niezbędnych informacji.

Z czego może być wykonane opakowanie?

opakowania składaneKupując telewizor, stół, kosmetyki czy bakalie, zawsze dostaniemy je zapakowane w jakieś pudełko lub worek. Jest to konieczne, bo dzięki opakowaniu, produkt się nie zniszczy w trakcie transportu. Na opakowaniu znajdują się też in formacje na temat składu, producenta, przeznaczenia czy krótka informacja mająca na celu zachęcić potencjalnego klienta do zakupu. Najpopularniejsze na rynku są opakowania składane, które są wykonane z tektury, gdyż mają szerokie zastosowanie. Przeważnie powstają z materiałów pochodzących z recyklingu, zatem przyczyniają się do ochrony środowiska. Jednakże przede wszystkim są ekologiczne, bo nie użyto w ich produkcji plastiku, szkodliwych farb czy innych substancji powodujących zanieczyszczenie planety. Są biodegradowalne więc w całości się rozkładają w przyrodzie. W hurtowniach i u producentów, można znaleźć opakowania w kształcie pudełek o różnej wielkości, które można składać bez użycia kleju. Z takich rozwiązań często korzystają sklepy internetowe, producenci kosmetyków czy także żywności. Niektóre firmy umożliwiają klientom zaprojektowanie własnego, unikalnego pudełka, na podstawie dostępnych szablonów. Na koniec można na nich cyfrowo nadrukować dowolne napisy lub obrazy, bez użycia szkodliwych farb.

Coraz częściej się odchodzi od plastikowych opakowań, które są bardzo szkodliwe dla naszego środowiska. Pudełka do składania świetnie się sprawdzają w wielu branżach handlowych, ale można je także wykorzystać do zapakowania prezentu w oryginalny sposób.