Zasada działania sauny na podczerwień

Sauna kojarzy się najczęściej z wysokimi temperaturami i wysoką wilgotnością. Nie jest tak jednak w przypadku saun na podczerwień. Tutaj temperatura wewnątrz pomieszczenia jest łagodna. Wynika to z faktu, że promienniki wydzielają promieniowanie podczerwone, które dochodzi bezpośrednio do skóry człowieka, a nie ogrzewa po drodze powietrza.

Zasilanie i zużycie energii elektrycznej w saunie na podczerwień

domowe sauny infraredDzięki temu temperatura w saunie jest przyjemniejsza. Z sauny na podczerwień mogą korzystać dorośli, ale również dzieci i osoby starsze. Jest to sauna bardzo bezpieczna. Polecana jest nawet osobom, które mają niewielkie problemy związane z układem sercowo-naczyniowym (w innych typach saun takie choroby są przeciwwskazaniem do korzystania z sauny). Podłączenie sauny na podczerwień jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać tutaj z jednej wtyczki. Zasilanie sauny na podczerwień to dokładnie 230V, a więc takie samo zasilanie jak w zwykłym gospodarstwie domowym. Takie domowe sauny infrared sprawdzają się idealnie – nie trzeba przeznaczać na nie dużych powierzchni. Można spokojnie wybudować w domu jednorodzinnym saunę na podczerwień przeznaczoną tylko dla jednej osoby. Oczywiście istnieje też możliwość zaprojektowania sauny infrared dla większej liczby osób. Ciekawe jest również to, że sauna na podczerwień nie pobiera dużo energii elektrycznej. Przeciwnie – wystarczy zasilanie 1,5 kW w ciągu jednej godziny! Nagrzewanie sauny na podczerwień nie trwa długo.

Należy włączyć ją około 15 do 20 minut przed skorzystaniem z niej. Okres nagrzewania sauny infrared pobiera maksymalnie 0,5 kW, więc naprawdę niewiele. Energia cieplna w saunie na podczerwień przenoszona jest, jak sama nazwa wskazuje, za pomocą promieniowania podczerwieni. Promienie wnikają głęboko w ciało człowieka i ogrzewają tkanki położone głębiej.