Zaprezentuj się na karykaturze

Nasza sekcja karykaturzystów istnieje od niedawna, ale stale się uczymy. Wcześniej rysowaliśmy w domu, tylko do teczki. Kiedy powstało kółko zainteresowań w domu kultury,  okazało się, że wiele osób próbuje swoich sił w karykaturze.

Warto rysować karykatury

rysowanie karykaturOczywiście nie są to karykatury w dosłownym znaczeniu tego słowa. Nikt nikogo nie chce ośmieszać, po prostu uwielbiamy rysować, a najlepiej wychodzą nam właśnie obrazki czy portrety w stylu karykatur. Zaczęło się od tego, że pozowaliśmy sobie nawzajem. Oczywiście jeszcze wcześniej, przed powstaniem sekcji, każdy w domu, w parku czy na ulicy starał się kreślić ołówkiem jakieś scenki obserwowane wokół. Ot, zwykłe hobby zwyczajnych ludzi. Nie robiliśmy nic komercyjnie, bo nie uważaliśmy się za fachowców. Dla nas rysowanie karykatur było po prostu sposobem na spędzanie wolnego czasu. I tyle. Potem jednak razem z kolegą postanowiliśmy zawiązać koło zainteresowań, do którego z czasem zaczęło zgłaszać się coraz więcej osób. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że może to być aż tylu chętnych. Zaczęliśmy się spotykać raz w tygodniu, rozmawiać, rysować, pozować sobie wzajemnie. Cieszyliśmy się, że jest takie zainteresowanie spotkaniami. Zapraszaliśmy także doświadczonych karykaturzystów, którzy fachem zajmują się zawodowo i nawet na tym zarabiają. Kilka razy poprowadzili dla nas warsztaty, dzięki którym mogliśmy nauczyć się wielu nowych rzeczy, technik oraz usłyszeliśmy sporo cennych rad i wskazówek. Ostatnio zorganizowaliśmy nawet mały festiwal karykatury razem z wystawą naszych prac. Cieszył się sporym zainteresowaniem, zarówno karykaturzystów z innych regionów, jak również odwiedzających wystawę.

Okazało się, że rysowanie karykatur to świetne zajęcie. I to dla osób w różnym wieku. Do naszego koła należy młodzież, dorośli, nawet emeryci. Rysują, bo to uwielbiają. To dla nas świetny sposób na spędzanie wolnych chwil. A przy okazji poznaliśmy wiele nowych osób.