Zalety wyboru wanny wolnostojącej

Każdemu z nas marzy się elegancko urządzona i funkcjonalna łazienka. Jednak decyduje o tym nie tylko remont, ale także gruntowne wyposażenie. Jeśli zależy nam na tym, by meble były praktyczne, a przestrzeń dobrze uporządkowana, to warto zgłosić się do architekta po gotowy projekt. Jedną z ważniejszych decyzji co do urządzenia wnętrza będzie ta, czy wstawić w niej prysznic czy wannę.

Elegancka i uniwersalna wanna

biała wanna wolnostojącaZwolenników kabin prysznicowych wciąż przybywa, a to dlatego, że pojawia się ich na rynku coraz więcej, a ich projekty są coraz nowocześniejsze. Obecnie znaleźć możemy prysznice z radiem, ekranem do obsługi elektronicznej, a także z wieloma światłami do wyboru. Niemniej, wanny cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród miłośników ponadczasowej klasyki w urządzaniu wnętrz – wanny będą nieodzownym elementem wyposażenia łazienek. To w nich można położyć się i zrelaksować po całym męczącym dniu pracy. Znane i lubiane są też modele z hydromasażem lub wbudowaną opcją poduszki pod głowę. Najbardziej uniwersalnym i popularnym rozwiązaniem będzie jednak biała wanna wolnostojąca. Nie potrzebuje ona ani zabudowy ani specjalnych warunków montażowych. Może ją mieć w łazience praktycznie każda osoba, która ma odrobinę wolnej przestrzeni. Jest to niezwykle stylowy element łazienkowej armatury. Kojarzy nam się z filmami retro, a także wyposażeniem łazienek królewskich. Jest to praktyczne rozwiązanie do każdego typu łazienki, ponieważ nie wymaga określonej zabudowy. Będzie też rozwiązaniem nie wymagającym szczególnego remontu w łazience.

Do wyboru mamy modele na metalowych, pozłacanych lub mosiężnych nóżkach, które podtrzymują całe konstrukcje. Jest to element solidny, który dobrze utrzyma każdy ciężar. Wanny wolnostojące pasują idealnie do łazienek w stylu retro, art deco bądź rustykalnym. Na pewno zrobią wrażenia na miłośnikach stylowych rozwiązań. Będą się dobrze komponowały także z wiszącymi lustrami w złotej ramie.