Zaawansowane bieżnie treningowe

Kontuzje w sporcie zdarzały się nawet najlepszym i najbardziej doświadczonym zawodnikom. Niejeden raz zdarzało się iż jeden z weteranów został wysłany na długą rehabilitację i leczenie po szczególnie dotkliwym urazie, dlatego też nie zdziwiło mnie wcale, gdy samemu musiałem zrobić przerwę od występów na ringu, i poświęcić wiele czasu na powrót do pełni zdrowia.

Profesjonalna bieżnia do zaawansowanego treningu

bieżnia elektryczna do domuRehabilitacja nie była jednak powodem do przerw od treningu, a wręcz przeciwnie. Nie miałem możliwości ćwiczenia na zewnątrz, dlatego też postanowiłem zaopatrzyć się w sprzęt treningowy do własnej siłowni. Bodaj najprzydatniejszym elementem wyposażenia siłowni była bieżnia elektryczna do domu, równie zaawansowana jak te których używaliśmy na salach sportowych, oraz tak samo wielozadaniowa. Seria bieżni z których pochodził mój egzemplarz należała do najbardziej rozbudowanych, posiadając wszystkie nowoczesne udogodnienia, które mogły być używane zarówno w ćwiczeniach rekreacyjnych jak i w profesjonalnym treningu fizycznym. Podobnie jak zegarki sportowe, elektronika bieżni mierzyła przebyty dystans oraz prędkość biegu, a po połączeniu z zegarkiem, odczytywała również temperaturę ciała i puls ćwiczącego. Program sterujący mógł być ustawiony w trybie adaptacyjnym na podstawie owych gromadzonych informacji, i samoczynnie zmieniać szybkość biegu oraz nachylenie bieżni w momencie gdy wysiłek ćwiczącego stawał się za duży lub spadał poniżej wyznaczonego poziomu.

Bieżnia nie wymagała więc absolutnie żadnej regulacji, choć możliwość ręcznego dopasowania trybu działania również była bardzo przydatna. Co więcej, antypoślizgowa powierzchnia bieżni zapobiegała utracie równowagi, oraz bardzo dobrze imitowała twarde nawierzchnie na których ćwiczyliśmy.