Wytrzymałe podłogi sportowe

Często słyszy się o tym, że ktoś z naszych znajomych posiada niezagospodarowane pomieszczenie w swoim domu, w którym planuje on stworzyć siłownię. Takie pomieszczenia muszą być jednak w odpowiedni sposób przystosowane do tego by można było w takim miejscu bezpiecznie ćwiczyć. Jedną z kwestii bardzo istotnych jest stworzenie podłogi odpornej na różne uszkodzenia. 

Sprawdzona podłoga z pianki 

nawierzchnie sportoweNie da się ukryć, że w siłowniach można spodziewać się tego że będzie dochodziło tam do różnych upadków czy uderzeń ciężkimi elementami o podłoże. Wyobraźmy sobie, że w takim miejscu jak siłownia mamy na podłogach ułożony parkiet lub też panele podłogowe. Po upuszczeniu sztangi czy nawet hantli na taką podłogę dojdzie do tego, że na podłodze powstać mogą poważne uszkodzenia. Z tego właśnie powodu na podłogach stosuje się specjalne nawierzchnie sportowe. Bardzo często spotkać się można z tym, że takie nawierzchnie powstają z pianki poliuretanowej. Ten materiał jest w stanie skutecznie amortyzować najróżniejsze upadki czy upuszczenia sprzętu. W sprzedaży dostępna jest taka pianka w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest pianka sprzedawana w rolkach. W tym przypadku układanie takich nawierzchni bywa dość kłopotliwe i musimy samodzielnie przycinać naszą piankę. Natomiast drugim rodzajem pianki stosowanej do układania podłóg sportowych jest pianka w postaci prostopadłościennych paneli. 

Układanie podłóg sportowych nie jest czynnością bardzo trudną. Z całą pewnością poradzi z tym sobie każdy kto posiada podstawowe narzędzia w swoim garażu. W sklepach znaleźć możemy piankę poliuretanową stosowaną na podłogach, która jest sprzedawana w formie puzzli. Dzięki odpowiednim ząbkom możemy poszczególne elementy naszej podłogi w łatwy sposób ze sobą łączyć.