Dzisiaj wypożyczenie jakiegokolwiek samochodu nie stanowi już żadnego problemu – na rynku znajdziemy wiele wypożyczalni, które aktywnie ze sobą konkurując cały czas liberalizują warunki dotyczące wypożyczeń pojazdów. Jeszcze kilka lat temu standardem było posiadanie prawa jazdy minimum przez 5 lat i ukończony 24 rok życia.

Dzisiaj coraz częściej znajdziemy oferty, w których posiadanie prawa jazdy wystarczające do wypożyczenia aut najniższej klasy to 3 lat, zaś wiek wypożyczającego to 18 lat. Warto jednak zauważyć, że stosunkowo proste warunki dotyczące wynajmu pojazdów nie zawsze są receptą na sukces. Co odpowiada za postrzeganie danej firmy zajmującej się wypożyczeniami samochodów?

 

stan technicznyStan techniczny!

Podstawą w biznesie dotyczącym wynajmu samochodów jest ich stan techniczny – wypożyczając samochód chcemy mieć pewność jego odpowiedniego stanu gwarantującego nie tylko bezawaryjny dojazd do danych lokacji, ale również to, że dzięki niemu dojedziemy tam w komfortowych, spokojnych oraz bezpiecznych warunkach. Nikt z nas nie chciałby przecież płacić za samochód, który już na pierwszy rzut okaz nie budzi zaufania – nie tylko z widoczną rdzą, czy niepokojącymi odgłosami dochodzącymi z

  • układu hamulcowego,
  • zawieszenia,
  • silnika.

Wszystkie tego typu niepożądane odgłosy decydują o tym, czy dany klient zdecyduje się po raz kolejny skorzystać z usług danej wypożyczalni, czy też uda się do konkurencji. Jakie są jednak koszty utrzymania samochodu w dobrym stanie technicznym? Tutaj wszystko zależy od jego modelu i marki, jak również tego, czy korzystamy z Autoryzowanych Stacji Obsługi, czy też serwisujemy je w innych warsztatach. Znacznie ma także miejsce produkcji danego pojazdu – części do samochodów francuskich są czasami znacznie droższe od ich niemieckich odpowiedników (wszystko zależne jest od technologii stosowanych w danym samochodzie).

 

samochódWygląd!

Naukowcy już dawno udowodnili, że klient wybiera towar głównie swoimi oczami. Warto zatem oprócz stanu technicznego pojazdów dostępnych w naszej wypożyczalni, zadbać także o ich aspekt wizualny począwszy od renowacji lakieru, a skończywszy na powłokach antykorozyjnych, czy dokładnym sprzątaniu wnętrza po każdym kliencie. Czysty i zadbany samochód zachęca do korzystania z usług danej wypożyczalni pokazując tym samym, że dana firma rzeczywiście dba o swoje samochody i podświadomie możemy czuć komfort z ich użytkowania. Dobry wygląd samochodu tworzy niejako iluzję jego świeżości oraz bezawaryjności. Statystyki podają, że za wartość samochodu przy sprzedaży, aż w 30 procentach odpowiada jego wygląd!
Warto zauważyć, że nawet staremu samochodowi jesteśmy w stanie niewielkim nakładem środków przywrócić atrakcyjny wygląd. Dzisiaj renowacja lakieru świadczona jest przez coraz większą liczbę zakładów zajmujących się car detalingiem, czy chociaż zwykłych myjni samochodowych, które stale starają się rozbudowywać swoją ofertę i czynić ją coraz bardziej atrakcyjną dla wszystkich klientów.

 

wynajem autWypożyczalnia?

Wynajem samochodów jest biznesem, w którym musimy dbać o wizerunek naszej firmy – zaufanie do firmy i świadczonych przez nią usług buduje się całymi latami i długoterminowymi współpracami i nie warto tego psuć jednym samochodem, który będzie w złym stanie. Już od samego początku działalności naszej wypożyczalni pojazdów, czy to osobowych, czy też dostawczych, warto zadbać o wygląd i stan wszystkich aut. Tylko w ten sposób możemy wyróżnić się na ciągle rozwijającym się rynku wypożyczalni i zdobyć odpowiednią pozycję. Znajdziemy bowiem wiele firm, które wychodzą z założenia, że klient w potrzebie i tak wypożyczy dany samochód niezależnie od jego stanu i wyglądu. Jest w tym trochę racji, ale klient, który otrzymał samochód nie spełniający jego wymogów i preferencji z pewnością drugi raz do danej wypożyczalni nie wróci!

 


 

autoŹródła artykułu:

 


 

zawieszeniePodsumowując, warto dbać o stan swojej floty, która to jest największa wizytówką naszej firmy – na czysty i zadbany samochód więcej osób zwraca uwagę na ulicy, a wraz z odpowiednią naklejką informacyjną, iż ten egzemplarz pochodzi z „takiej i takiej” wypożyczalni może przysporzyć nam dodatkowych klientów. Najlepszą reklamą wypożyczalni, jak już wspomnieliśmy, są same samochody – to właśnie na ich podstawie nasi klienci wyrabiają sobie opinie, które mogą pójść w świat. W zależności od jakości świadczonych przez nas usług będą one pozytywny, bądź też negatywne – sami musimy zdecydować, które nas bardziej interesują i czy rzeczywiście warto dbać o swoją flotę!