Wynajęcie mieszkania z kolegą

Na studia planowałem wyjechać do Warszawy, bo miasto to dawało możliwości. Zresztą planowałem tam zostać na stałe i znaleźć jakąś pracę. Nie chciałem mieszkać w akademiku, bo potrzebowałem więcej przestrzeni i swobody, żeby móc się skutecznie uczyć do egzaminów. 

Znalezienie mieszkania w odpowiedniej dzielnicy miasta 

mieszkanie mokotówDo Warszawy razem ze mną wybierał się syn sąsiadów. Był to fajny chłopak i dlatego wpadłem na pewien pomysł. Zaproponowałem mu, żebyśmy wspólnie wynajęli mieszkanie, bo on tak samo jak ja nie chciał mieszkać w akademiku. Mój pomysł bardzo mu się spodobał i zgodził się ze mną wynajmować mieszkanie Mokotów był dzielnicą Warszawy, gdzie koniecznie chciałem znaleźć mieszkanie. Stamtąd było blisko na uczelnie i nie musiałbym jeździć autobusami, co dawało mi gwarancję, że nie spóźnię się na żadne zajęcia i oczywiście zaoszczędzę kasę. Mieszkanie postanowiłem znaleźć za pomocą pośrednika nieruchomości, bo nigdy wcześniej się tym nie zajmowałem i nie bardzo wiedziałem na co zwracać uwagę podczas podpisywania umowy. Pośrednik, do którego się zgłosiłem obiecał znaleźć dla mnie mieszkanie w interesującej mnie dzielnicy miasta. Po dwóch dniach do mnie zadzwonił z informacją, że ma dla mnie idealne mieszkanie. Był to lokal z salonem i dwiema sypialniami. Do dyspozycji była duża kuchnia z jadalnią i dość przestronna łazienka. Mojemu koledze to mieszkanie również bardzo się spodobało i zdecydowałem się na podpisanie umowy najmu. Do Warszawy przeniosłem się w weekend.

Z kolegą mieszkało mi się dobrze i świetnie się dogadywaliśmy. Każdy miał swój kąt, gdzie mógł się uczyć i wspólny salon, gdzie zapraszało się gości czy spędzało wolny czas. Mieszkanie było idealne i niedrogie w opłatach, co przede wszystkim brałem pod uwagę.