Jak wykonuje się spersonalizowane prezenty?

Często wiele osób zastanawia się co wybrać na prezent dla najbliższych. Decyzja ta nigdy nie należy do najłatwiejszych. Jednak obecnie na rynku można znaleźć wiele spersonalizowanych prezentów, które będą jedyne w swoim rodzaju i nie powtarzalne, gdyż nikt więcej takowego nie będzie miał.

Jakie spersonalizowane prezenty będą najlepsze?

spersonalizowane prezentyJeśli chodzi o spersonalizowane prezenty to najczęściej wybierane są:

  • kubki,
  • koszulki,
  • torby,
  • kalendarze,
  • notesy.

wybieramy odpowiedni prezent dla osoby, powinniśmy się kierować tym, aby prezent się w ogóle spodobał. Do tego podarunek, który wybieramy powinien być funkcjonalny. Jeśli chodzi o spersonalizowane prezenty to najczęściej wykonywane na nich są napisy lub zdjęcia. Tu zawsze może pojawić się problem, jaki napis, czy też zdjęcie będzie najlepsze? Jeśli chcemy, aby jednak taki osobisty podarunek był bardziej elegancki, to możemy postawić na grawerowane prezenty. Na przykład eleganckim prezentem mogą być długopisy z wygrawerowanym imieniem czy inicjałami. Oprócz tego, co umieści się na takim prezencie, jest to, jaki kolor będzie miał, jaki i grafikę.

Czym jest obróbka CNC?

obróbka CNCObróbka CNC polega na obróbce rożnych elementów przy pomocy urządzeń, które korzystają ze sterowania komputerowego. Najczęściej obróbka CNC dotyczy takich metod jak:

  • toczenie,
  • frezowanie,
  • elektrodrążenie.

Dzięki oprogramowaniu CNC możliwe jest uzyskanie bardzo precyzyjnych kształtów do tego powtarzalnych. Obróbka CNC na śląsku, ale i także innych regionach składa się z trzech faz. Pierwsza to wykonanie projektu. W tym przypadku bardzo często korzysta się z programów typu CAD. Gdy powstaje projekt, jest on przetwarzany, aby był czytelny dla sterowników maszyny czyli przechodzi przez CAM, a następnie trafia do właściwego wykonania czyli CNC.

Jak dzielimy frezowanie obwodowe?

frezowanie obwodoweObecnie frezowanie CNC, nie tylko na śląsku jest bardzo popularne. Gdyż dzięki temu rodzajowi obróbki bez problemu uzyskamy bardzo dokładne nawet najmniejsze szczegóły obrabianego materiału. Frezowanie obwodowe można podzielić na dwa rodzaje, czyli na:

  • frezowanie przeciwbieżne,
  • frezowanie współbieżne.

Podział ten zależy od tego, w jakim kierunku porusza się frezarka, a w jakim obrabiany element. Jeśli w tym samym to mamy do czynienia z obróbka współbieżną, a jeśli oba te elementy przesuwane są w dwóch różnych kierunkach, wtedy następuje frezowanie przeciwbieżne.

Czy warto wykonywać grawer laserowy?

grawer laserowyNiektóre ze spersonalizowanych prezentów posiadają na sobie grawer laserowy. Ten rodzaj nadruku jest bardzo trwały. Poza tym wykonuje się go bardzo szybko a nadruk jest wykonany bardzo precyzyjnie. Jeśli na podarunku wykonanym grawer laserowy, to mamy pewność, że szybko nie ulegnie od zniszczeniu, między innymi pod wpływem środków chemicznych. Grawer laserowy może zostać wykonany n a rożnych rodzajach materiału, jak na przykład na papierze, metalu, drewnie, kamieniu i wielu innych. Podobnie wygląda sprawa, jeśli chodzi o nadruk UV. Jest to bardzo trwałą metoda nanoszenia napisów czy grafik na różne rodzaje materiałów. Ten druk cyfrowy jest bardzo odporny na ścieranie, jak i na rożne szkodliwe warunki atmosferyczne w tym promieniowanie UV.


Napisane na podstawie:


Podsumowanie

Spersonalizowane prezenty są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór praktycznego prezentu. Istnieje wiele procesów, dzięki którym wykona się takie prezenty, jak i się je spersonalizuje. Warto jest wybierać metody, które będą trwałe w nadruk szybko się nie zniszczy. Dlatego dobrym pomysłem może okazać się grawer laserowy.