Wybór stanika o dużym rozmiarze

Wiele kobiet posiadających duże piersi narzeka bardzo często na bóle pleców, odparzenia czy problem z zakupem bielizny lub ubrań. Jednak to może być spowodowane tym, że kupują one nieodpowiedni biustonosz do rozmiaru swoich piersi.

Jak dobrać biustonosz w dużym rozmiarze?

biustonosze duże rozmiaryZazwyczaj uznaje się, że duży biust to taki, który mieści się powyżej miseczki G. Jednak w rzeczywistości trudno tak naprawdę określić od jakiej wielkości możemy mówić o dużym biuście. To czy piersi wydają się duże zależy od wielu czynników takich jak wzrost, talia, szerokość ramion, biodra czy kształtu biustu. Kobiety skarżące się na jakiekolwiek bóle mogą je znacznie zmniejszyć a nawet usunąć jeśli zakupią odpowiednio dobrany stanik. Tylko źle dobrany, czyli w nieodpowiednim rozmiarze spowoduje bóle. Dlatego jeśli nie znamy rozmiaru swojego biustu, co jest możliwe dlatego, że w sklepach dopiero od niedawna możemy spotkać biustonosze o miseczce większej niż F warto wybrać się do brafitterki, która na pewno pomoże nam w doborze biustonosza. W dobrze dobranym biustonoszu nie pojawiają się odparzenia, ponieważ obwód jest na tyle ścisły, że skóra piersi w ogóle nie dotyka skóry jaka znajduje się pod piersiami. Dzięki temu nie mamy również problemu z tworzącymi się rankami czy infekcjami. Dzięki odpowiedniemu rozmiarowi, stanik jest nieruchomy co sprawia, że nie osuwa się pod ciężarem biustu. Dzięki temu piersi są dobrze podtrzymane a kręgosłup odciążony. Biustonosze duże rozmiary możemy kupić nie tylko w klepach stacjonarnych, ale również w tych internetowych. Należy jednak dobrze znać swój rozmiar, aby zamówić odpowiedni stanik.

Jak widać wybór odpowiedniego stanika wcale nie jest taki prosty. Dotyczy to nie tylko staników używanych na co dzień, ale również tych w strojach kąpielowych. Zadaniem każdego biustonosza jest podtrzymywanie piersi tak, aby ramiączka nie wrzynały się w skórę.