Wybór alternatywy dla zespołu weselnego

Przy organizacji wesela kluczowa jest oprawa muzyczna. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej osoby lub osób, które uatrakcyjnią tę piękną noc. Często, jeśli nie podejmiemy dobrej decyzji, możemy ryzykować tym, że zabawa po prostu się nie uda. Nie do każdej muzyki bowiem będą się bawili nasi goście, a niektórzy potrzebują na przykład dodatkowej zachęty, aby wyjść na parkiet.

Alternatywy dla zespołu weselnego

Zespół weselnyByć może nie podoba ci się styl prowadzenia wesel proponowany przez zespoły. Masz do tego prawo. Nie każdemu odpowiada liczne instrumentarium czy fakt, że nie masz wpływu na to czy zespół coś zafałszuje, czy nie. Może ci też nie odpowiadać stosunkowo wysoka cena usługi wynajęcia zespołu. W końcu to zazwyczaj większa grupa ludzi i nie każdy może sobie pozwolić na załatwienie zespołu takiej jakości jakby chciał. Istnieją na szczęście inne wyjścia. Zamiast zespołu możesz na wesele zaprosić:

  • DJ
  • Znajomego instrumentalistę
  • Profesjonalnego muzyka i wodzireja
  • Własną playlistę

Ostatniej opcji jednak nie polecam, chyba że wesele organizowane jest naprawdę jak najniższym kosztem i wszyscy o tym wiedzą. W przeciwnym razie muzyka dobywająca się z jakiegoś odtwarzacza będzie raczej niemiłym zaskoczeniem, poza tym zabraknie osoby, która będzie zabawiała towarzystwo. Zespoły najczęściej mają w składzie także człowieka zajmującego się konferansjerką i najlepiej jest kogoś takiego sobie zapewnić.

DJ na wesele to alternatywny wybór

Sprzęt jakim dysponuje DJ na weseleW Katowicach wybór Djów jest naprawdę szeroki. Nie braknie ich także w innych miastach. Jeżeli jednak mieszkasz w małej mieścinie, konieczne może być rozejrzenie się za Djem gdzieś nieco dalej. Nie sugeruj się za bardzo miejscem jego zamieszkania. Przejrzyj za to portfolio, ono najwięcej powie ci o umiejętnościach tego człowieka. Dj to tańsza alternatywa dla zespołu. Ma on także nieco inny styl prowadzenia imprezy. Wydaje mi się, że jest bardziej na luzie, często mocniej angażuje się właśnie w konferansjerkę. Stara się zachęcić ludzi do dobrej zabawy. Jeżeli robi to dobrze, to nieraz nawet największe marudy jest w stanie wyciągnąć na parkiet. Jeżeli zależy ci na oryginalnym brzmieniu utworów bez stresu o ewentualne fałsze i zbyt fantazyjną interpretację utworów, odbiegającą znacznie od oryginału, to tutaj nie musisz się tym martwić. To może się przydarzyć, kiedy wybierzesz zespół na wesele, w Łodzi miałam taką sytuację. Znajomi Państwo Młodzi żałowali swego wyboru, ponieważ liczyli na w miarę oryginalne brzmienia i w portfolio rzeczywiście takie były, ale niestety na weselu zespół za bardzo dał się ponieść wyobraźni. Cóż, zdarza się najlepszym. Istnieją też jednak dobre zespoły weselne i broń Boże nie chcę do nich zniechęcać. Dużo zależy od tego czy styl danej grupy wam odpowiada.

Znajomy grajek i wodzirej

Wodzirej na weseluDrugą opcją na zapewnienie oprawy muzycznej własnego wesela jest jakiś znajomy, którego od dawna znacie i wiecie, że dobrze gra i śpiewa. Będzie to na pewno tańszy koszt niż profesjonalnego Dja i zespołu. Jeżeli wiecie, że to solidna firma i dodatkowo potrafi reagować na zachowanie gości, widząc kiedy należy przyspieszyć, a kiedy zagrać coś w wolniejszym rytmie, to jak najbardziej taka opcja może się sprawdzić. Można też rozdzielić funkcję muzyka i wodzireja na dwie osoby. Ważne tylko, aby potrafiły się dogadać. Najlepiej, jeżeli ci ludzie znali się już wcześniej i są w stanie współpracować. Czasami zdolności do muzykowania i zabawiania ludzi nie idą w parze, ale dzięki temu możliwa jest owocna współpraca ze sobą dwóch osób. Niewykluczone, że to będzie dla ciebie najlepszy wybór. Dlaczego (nie) zespół weselny – Warszawa lubi z pompą, a Poznań niskim kosztem.


Przydatne źródła informacji związanych z tematem:

  • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej
  • DJ Greg – strona internetowa z ofertą dj na wesele w Katowicach
  • Vogue Band – witryna internetowa prezentująca zespół na wesele z Warszawy

Podsumowanie tematu


Czasami warto wziąć pod uwagę także otoczenie. Jeżeli wiesz, że wujowie i ciotki nie zniosą twojego znajomego brzdękającego na gitarze, to lepiej się finansowo przemęcz i weź zespół weselny czy Dja. Wiesz przecież, że wesele to taka impreza właściwie w dużej mierze dla innych, nie tylko dla ciebie. Poza tym niewykluczone, że ty także skorzystasz na wyborze opcji bardziej profesjonalnej. Przemyśl wszystkie czynniki, biorąc pod uwagę, że wesele to wieczór jedyny w swoim rodzaju i raczej się nie powtórzy.