Własna firma sprzedająca węgiel

Długo myślałem nad otworzeniem własnego biznesu. Nie chciałem już pracować na cały etat, ponieważ nie było z tego dobrych pieniędzy, ponadto uważałem, że stać mnie na więcej. Niestety w Jeleniej Górze istnieją już wszelkiego rodzaju firmy, nie ma żadnej niszy, w której mógłbym się odnaleźć i szybko odnieść sukces. Tak myślałem, ale do czasu.

Sprzedaż węgla workowanego

węgiel workowany sprzedaż jelenia góraPostanowiłem otworzyć skład opału – w końcu w okolicy Jeleniej Góry powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych, a właściciele ich najczęściej decydują się na piec opalany właśnie węglem. Zatem będzie się to wiązało dla mnie z dużymi zyskami! Tak myślałem, ale wiedziałem, że wiele będzie zależało od ustalonych przeze mnie cen produktów. Podstawowym produktem dostępnym w moim składzie opałów miał być węgiel workowany. Poszukałem w okolicy dobrej kopalni, z której wydobywa się węgiel o dobrej jakości. Optymalny okazał się dla mnie ten o granulacji 25-50 mm, który przejawia wartość opałową 29MJ/kg. Zamierzałem sprzedawać go w workach o pojemności 1 tony. Wydawało mi się to dobrym posunięciem i nie omyliłem się. Bardzo prędko zyskałem klientów, a na hasło węgiel workowany sprzedaż Jelenia Góra większości osób od razu na myśl przychodziła właśnie moja firma. Z czasem postanowiłem poszerzyć ofertę o ekogroszek, także workowany i on również jest rozchwytywany przez klientów. Wszystko oczywiście ze względu na bardzo dobre parametry tego opału, a także na atrakcyjną cenę, której oferuję.

Obecnie nowe firmy z branży opałowej, które powstają w Jeleniej Górze, nie mają szansy mnie przebić – mam już wyrobioną pozycję na rynku i ufa mi naprawdę wielu klientów. Mój biznes istnieje już bowiem od dziesięciu lat. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, iż to był strzał w dziesiątkę i mam nadzieję, że moje dzieci i wnuki będą kontynuować prowadzenie rodzinnej firmy.