Ślub i następujące po nim wesele to jedne z najważniejszych uroczystości w życiu. Dlatego przyszli nowożeńcy przykładają dużą uwagę do tego, gdzie i w jakiej oprawie powinny się odbyć wspomniane uroczystości.

 

banquet-453799_640 (1)Sala weselna

Jednym z najczęściej wybieranych na wesela miejsc są specjalne sale weselne, które udostępniane są w hotelach oraz w specjalnie do tego celu zbudowanych domach. Impreza weselna w salach może być zorganizowana dla dowolnej liczby osób, jednak już na etapie planowania warto oszacować liczbę gości, dostosowując w ten sposób salę do własnych potrzeb. W takich salach można decydować o wystroju, ale to również zamawiający mają realny wpływ na rozstawienie stołów czy rodzaj i ilość dań, które będą towarzyszyć zabawie.

 

Dodatkowe atrakcje

Wybierając miejsce na wesele warto się zastanowić, czy na weselu pojawią się dodatkowe atrakcje. Jeśli wesele jest organizowane w domu weselnym czy w hotelu, który wraz z salą weselną dodatkowo udostępnia taras czy ogródek, można tę dodatkową przestrzeń wykorzystać np. organizując wesele w stylu rustykalnym. Można wówczas rozstawić kącik z tradycyjnymi zakąskami i specjalnie na tę okazję zrobioną wódką, serwowaną w beczkach. Na imprezie w takim stylu nawet obsługa kelnerska może być ubrana w stroje ludowe, co dodatkowo podkreśli wyjątkowość wydarzenia.

Decydując się na wesele warto także zapoznać się z ofertą, jaką do nowożeńców kierują hotele. Coraz częściej bowiem obiekty hotelowe to nie tylko sale konferencyjne, które udostępniane są na szkolenia i spotkania biznesowe, ale również sale restauracyjne czy bankietowe, które można wykorzystać do zorganizowania wesela tematycznego. Sala bankietowa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku imprez, które zaplanowane są jako impreza taneczna. Wówczas przydaje się dodatkowe miejsce, które można wykorzystać jako parkiet do tańczenia czy też do przeprowadzenia tradycyjnych oczepin.

 

kersern-hotel-300980_640Dodatkowy nocleg

Wesele w hotelu ma również dodatkowe atuty, które docenią zarówno nowożeńcy, jak i ich goście. Organizując wesele w hotelu można zarezerwować gościom noclegi, co będzie szczególnie wskazane w przypadku osób, które na rodzinną uroczystość przyjechały z daleka. Bardzo często właściciele hoteli zapewniają młodej parze możliwość wykonania sesji zdjęciowej w hotelowych pomieszczeniach. Niektóre hotele zapewniają młodej parze nocleg w specjalnie przygotowanych apartamentach dla nowożeńców, dzięki czemu także młoda para może odpocząć po bardzo intensywnej dla nich imprezie.

 

Inne propozycje miejsca na wesele

Oprócz obiektów hotelowych, domów weselnych czy restauracji wesele można również zorganizować w innych przestrzeniach. Zmieniające się przepisy dają możliwość zawarcia związku małżeńskiego w wybranym przez siebie miejscu. W tym samym miejscu można zorganizować plenerowe wesele. Jego organizacja wymaga skoordynowania wielu elementów, zatem w tym przypadku może być wskazane skorzystanie z usług wedding plannera. Organizację wesela w takim przypadku warto rozpocząć od wybrania pleneru oraz zadecydowania, czy impreza ma być zorganizowana pod gołym niebem, gdzie istnieje niebezpieczeństwo, że chłód czy deszcz dosyć szybko ją zakończą, czy może warto zainwestować w rozstawienie specjalnego namiotu, który będzie chronił rozstawione stoły przed czynnikami atmosferycznymi. Takie rozwiązanie może się okazać dosyć kosztowne, zwłaszcza wtedy, gdy do standardowych kosztów wesela trzeba będzie również doliczyć koszt wynajęcia namiotu oraz wszystkich potrzebnych mebli. W przypadku sali hotelowych i restauracyjnych meble, wystrój i zastawa są zapewniane przez właścicieli obiektów.

 


 

hotel-461616_640Więcej informacji:

 


 

reserved-186321_640Przed organizacją wesela wskazane może być obejrzenie kilku sal w różnych obiektach. Bardzo często różnią się one nie tylko ceną, ale również i standardem oferowanych usług, o czym można się przekonać odwiedzając wybrany hotel czy dom weselny.