W przypadku awarii prądu pomoże oświetlenie LED

 

Duże obiekty handlowe i przemysłowe, biurowce a także większość budynków działają w godzinach wieczornych. Są oczywiście odpowiednio oświetlone, ale światłem działających dzięki energii elektrycznej. W przypadku awarii prądu w budynkach może zapanować ciemność. Jeśli nie ma w budynku zasilania awaryjnego rozwiązaniem będzie oświetlenie LED.

Diody LED mogą pełnić rolę awaryjnego oświetlenia

oświetlenie awaryjne LEDOświetlenie diodami LED pomieszczeń oraz korytarzy sprawdzi się w sytuacji, kiedy awaria prądu uniemożliwi korzystanie z normalnych źródeł światła. Dzięki zastosowaniu diod LED w sytuacji awaryjnej nie będzie konieczne posiadanie zasilania awaryjnego. Oczywiście oświetlenie awaryjne LED może być zasilane z dodatkowego generatora prądu, ale może mieć również własne zasilanie. Wystarczą w tym celu zwykła baterie, które można kupić w każdym sklepie. Natomiast na wypadek awarii prądu i zapadnięcia ciemności w pomieszczeniach takie rozwiązanie pomoże wszystkim bezpiecznie opuścić budynek. Oświetlenie LED w sytuacji awaryjnej w zupełności wystarczy do w miarę normalnego funkcjonowania. Może też ułatwić ewakuację budynku, jeśli z powodu braku prądu takowa ewakuacja będzie potrzebna. Diody LED pobierają bardzo mały prąd do swojego działania, a światło przez nie generowane jest na tyle duże, że z pewnością ułatwi działania w sytuacji awaryjnej. Montaż oświetlenia awaryjnego LED jest inwestycją, którą warto przeprowadzić w każdym budynku użyteczności publicznej.

Żarówki LED to niski pobór mocy, dzięki czemu mogą działać niezależnie od źródła zasilania. W wielu budynkach już teraz stosuje się je, jako oświetlenie awaryjne. Dzięki temu można spokojnie przeczekać awarię prądu bądź w razie konieczności opuścić nieoświetlony budynek. Oświetlenie LED jest bardzo uniwersalne i można je zamontować praktycznie wszędzie.