W KOLOROWEJ SZAFIE ZAWSZE WESELEJ

Trudno dziś wyłonić się z nieustannie pędzącego tłumu, wyrazić siebie, swoją indywidualność i osobowość. Istnieją sposoby, które pomagają stworzyć własny wizerunek i wyróżnić się na tle pozostałych. Najprostszym z nich jest włożenie tego, co wyrazi istotę jednostkowego charakteru.  Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firmy proponujące niebanalne rozwiązania w zakresie nowoczesnego druku i designu.

 

obrazki na odzieżObrazy na tkaninach

Bardzo ciekawą ofertę stanowi nowa alternatywa dla sitodruku i klasycznych wprasowanek. Chodzi tu o drukowanie obrazów na tkaninach z wykorzystaniem promieni UV, które w magiczny sposób wyczarowują wybrany zdjęcie na tkaninie. To coś skierowanego dla prawdziwie kreatywnych ludzi, ceniących sobie nietuzinkowe rozwiązania. Niektóre firmy proponują całą gamę barwników do tkanin. Chcemy wydrukować na koszulce zdjęcie? Nic prostszego. W ofercie znajduje się kilkanaście pozycji, stanowiących pojedyncze pigmenty lub całe zestawy, zawierające wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia własnej przygody z drukowaniem na tkaninach. Można przy tym zamówić specjalne folie do wykonywania druków lub zamówić druk, przesyłając obraz na podany adres mailowy. Nie trzeba się przy tym martwić o jakość obrazu. Druk promieniami UV to wysoka trwałość wydruku, ekspresyjne i żywe kolory i wiele zadowolonych, uśmiechniętych osób, które wreszcie mogą nosić to, co im się podoba.  Niewątpliwym atutem, istotnym przede wszystkim dla ekologów jest fakt, że większość z proponowanych barwników jest w całości wyprodukowana z materiałów naturalnych.

Jeśli chcemy zdecydować, jak ma wyglądać nasze ubranie,  jest to doskonała propozycja dla nas. Każdy może stać się projektantem, artystą, twórcą swojego stylu i osobowości. Już nigdy nie będzie trzeba odwracać głowy, kiedy na ulicy zobaczymy identyczną koszulkę, a w kolejce w sklepie taki sam portfel. Przy pomocy nowoczesnych technologii można stworzyć rzeczy przeznaczone tylko dla siebie z myślą o tym, jacy jesteśmy.

 

barwiona odzieżFarbowanie tkanin

Często w ofertach firm proponujących druki UV znajdują się również produkty do farbowania tkanin, takie jak Simplicol. Wśród nich można wybrać farby do trwałego farbowania materiałów w pralce. Dzięki systemowi odnawiania kolorów jesteśmy w stanie ożywić ubrania, które straciły swój kolor lub zmienić je według własnego upodobania. W ofertach Simplicol możemy również znaleźć  farby umożliwiające farbowanie delikatnych tkanin, takich jak wełna czy jedwab, a także artykuły do farbowania bielizny. Ciekawą pozycję stanowią produkty wspomagające, czyli odbarwiacze do tkanin. Zapewne niejednemu z nas zdarzyła się podczas prania mała „wpadka”, rodząca zdziwienie: jak to możliwe, że biała koszulka nagle stała się różowa. Możemy temu zaradzić korzystając właśnie z popularnych odbarwiaczy, które usuwają nie tylko przebarwienia, ale także zszarzenia. Na pewno przemówi to do osób, które chcą przywrócić do życia starą bluzkę czy sukienkę.

Dzięki powyższym rozwiązaniom możemy przebierać w barwach i nadrukach, z którymi czujemy się najlepiej. Warto przy tym pamiętać, że ubranie to nie tylko zlepek materiałów, które mamy na sobie, to wyraz tego, jak widzą nas inni, a także tego, jak widzimy siebie sami.

 


 

barwienieSposoby druku na tkaninach:

  • Sitodruk
  • Wprasowanki
  • Druk promieniami UV
  • Farbowanie tkanin barwnikami