W bloku założyli nowe domofony

 

Blok, do którego się przeprowadziłem już w latach dziewięćdziesiątych należał wtedy do tych nowych. Blok znajdował się w otoczeniu starych kamienic. Wcześniej to i ja mieszkałem w takiej kamienicy bez łazienki czy porządnej kuchni. Los mi się jednak odmienił.

Blok mieszkalny z nowymi domofonami

domofon IPW ciągu kilku lat postało tam więcej nowych bloków i osiedle prezentowało się już bardzo nowocześnie. Mimo wszystko nie było u nas domofonów i postanowiliśmy napisać prośbę do spółdzielni, żeby w każdym bloku takie domofony zostały zamontowane. Odgrywało to bardzo ważną rolę, ponieważ chodziło nam głównie o bezpieczeństwo. Spółdzielnia zgodziła się w każdym bloku zamontować domofon IP i wszyscy mieszkańcy bardzo się cieszyli, że udało się ten cel zrealizować. U mnie w budynku domofon został założony w pierwszej kolejności. Był to bardzo nowoczesny domofon, który na dodatek był prosty w obsłudze. Od kiedy zamontowali wszędzie domofony to już nikt obcy nie kręcił się po blokach a ja zawsze wiedział kto mnie odwiedza. Znajomi, którzy mnie odwiedzali od razu zauważyli różnicę i zapytali jeszcze o parking przed blokiem. W sumie to przydałby się jakiś dla mieszkańców, ponieważ wszyscy parkowali na chodnikach. Skoro spółdzielnia zgodziła się zamontować w każdym budynku domofon to byłem pewien, że z załatwieniem parkingu również nie będzie żadnego problemu. Domofon przez wiele lat działał nienagannie i wszyscy sąsiedzi byli zachwyceni tym rozwiązaniem. Parking także udało się załatwić i nie było z tym problemów.

Nigdy nie wyprowadziłem się z tego miejsca, ponieważ dobrze się tam czułem i znałem wszystkich sąsiadów. Kiedy poznałem Joasię to wprowadziła się do mnie. Miałem spore mieszkanie i dla dwóch osób było ono zdecydowanie wystarczające.