Typy żarówek LED

Obecnie, jeśli chcemy kupić dobrą żarówkę, która będzie jednocześnie trwała i oszczędna, nasz wybór sprowadza się do technologii LED. Zwykłe żarówki żarnikowe i energooszczędne nie mają już właściwie sensu zastosowania. Technologia LED znana jest już od wielu lat i obecnie jest już uznawana za najbardziej efektywne źródło światła dostępne w powszechnym użytkowaniu. Co zatem przemawia za wyborem żarówek LED?

Jakie jest zastosowanie żarówek LED G9?

żarówki led g9W przeciwieństwie do żarówek energooszczędnych LED od razu po włączeniu świeci całą mocą, nie marnują energii na rozgrzewanie się, jest im także obojętne częste włączania i wyłączanie. Do tego żarówki LED nie zawierają rtęci, nie emitują promieni UV, nie zamieniają większości energii w ciepło, a przede wszystkim charakteryzują się wysoką żywotnością. Żarówki LED występują z wieloma rodzajami gwintów i trzonków – począwszy od najpopularniejszych E14 i E27 aż do niskonapięciowych 12V GU 5.3 i superoszczędnych G9. Żarówki LED G9 to wysoce energooszczędne i funkcjonalne oświetlenie, które łączy w sobie wysoką moc świetlną oraz niewielkie gabaryty. Źródła światła typu G9 jest obecnie często spotykane w nowoczesnych oprawach i żyrandolach. Wykorzystywane jest także w lampkach biurowych, oprawa meblowych czy w oświetleniu dekoracyjnym oraz innych zastosowaniach punktowych. Należy pamiętać, że wszystkie żarówki LED z trzonkiem G9 występują tylko w wersji 230V.

Przy dobieraniu żarówki najlepiej zwrócić uwagę na temperaturę barwy – w miejscach pracy warto zdecydować się na światło białe lub te o chłodniejszej barwie. Chłodny odcień sprzyja skupieniu i ułatwia koncentrację. Ciepłe światło o barwie żółtej nadaje się do pomieszczeń, w których odpoczywamy – stwarza przyjemny nastrój i uspokaja.