Tworzenie aplikacji na zamówienie

Tworzenie aplikacji na zamówienie czasem wymaga posiadania biura

Firmy tworzące aplikacje na zamówienie nie narzekają na brak zainteresowania swoimi produktami. Pytanie jednak, czy taki biznes potrzebuje posiadać lokal na stałe? Jak przebiegają kontakty z klientami?

Aplikacje na zamówienie – specyfika branży

Aplikacje na zamówienieNa rynku wiele jest różnego rodzaju aplikacji. Nierzadko są one darmowe. Czasami jednak firma potrzebuje zainwestować w produkt, który będzie ściśle dopasowany do jej oczekiwań. W takim wypadku zgłasza się po oprogramowanie na zamówienie. Takie rozwiązania mogą być naprawdę różnorodne. Przykładowe aplikacje dla firm dotyczą:

  • organizacji
  • procesów firmowych
  • szkoleń
  • planowania
  • księgowości.

Firma może chcieć za pomocą aplikacji kontrolować pracę podwładnych. Może w ten sposób wpływać na ich motywację do działania. Mogą być także potrzebne inne rozwiązania z zakresu organizacji jak na przykład specjalne terminarze. W firmie, zależnie od branży, potrzebne są także usprawnienia na poziomie procesów. Czasami zmiana jednego szczegółu jest tutaj decydująca. Rozwiązania informatyczne dla firm mogą wpłynąć bardzo na efektywność. Poza tym aplikacje używane są nieraz do przeprowadzania szkoleń nowych pracowników. Dzięki nim nie trzeba ciągle powtarzać tego samego, a nowy członek zespołu po prostu ogląda już nagrane filmy i rozwiązuje testy na platformie online. Wiąże się to z oszczędnością czasu. Poza tym każdy biznes potrzebuje bieżącego planowania. W branżach produkcyjnych jest to szczególnie istotne. Dopasowana aplikacja może ułatwić zadania planistom i tym samym wpłynąć na mniejszą ilość błędów oraz większą wydajność.

Dopasowane oprogramowanie na zamówienie

Dopasowane oprogramowanieDziedzina aplikacji na zamówienie wciąż się rozwija, ponieważ człowiek staje się coraz bardziej mobilny. Korzystamy z technologii niemal non stop. Także firmy w znacznym stopniu starają się czerpać z technologii, ponieważ ona po prostu usprawnia działanie biznesu. Różne rozwiązania informatyczne ułatwiają pracę ludziom. Dzięki nim na przykład księgowa nie musi już robić wielu obliczeń ręcznie, ale może je przeprowadzać w specjalnym programie. Oszczędza czas, ale także ma większe możliwości. Może bowiem łatwiej wrócić do sprawozdań za wcześniejsze okresy, ma podgląd wcześniejszych raportów i tak dalej. Aplikacje na zamówienie cieszą się zainteresowaniem, ponieważ pozwalają dopasować narzędzie do oczekiwań firmy. W sytuacji, kiedy korzysta się z oprogramowania już znajdującego się na rynku, nie zawsze jest taka możliwość. Jeśli zaś nawet jest, to dostosowanie może się odbyć tylko w ograniczonym zakresie.

Biuro na godziny czy wynajęty lokal?

Biuro na godzinyPrzedsiębiorstwo oferujące aplikacje mobilne i inne oprogramowanie pomocne w działaniu firm, potrzebuje nieraz przestrzeni, aby spotkać się z klientami. Często muszą zdarzać się takie konsultacje, jeśli chce się, aby produkt końcowy był dostosowany do oczekiwań. Niemniej jednak internet umożliwia także dokonywanie spotkań poprzez sieć. Tym sposobem można wynająć firmę projektującą aplikacje, która będzie działała zupełnie w innym mieście. Klient – biuro rachunkowe może być we Wrocławiu, a firma produkująca aplikacje gdzieś w innej części Polski. Dzięki możliwościom jakie daje internet posiadanie biura stacjonarnego przez firmę produkującą aplikacje wydaje się nie być konieczne. Należy przy tym wziąć oczywiście pod uwagę częstość kontaktów z klientami i kontrahentami. Jeżeli bowiem większość klientów działalności woli jednak kontakt osobisty i jest z tego samego miasta, warto rozważyć wynajem biura na stałe. Kiedy jednak zgłaszają się klienci z całego kraju i niekoniecznie muszą spotykać się osobiście, warto wybrać wirtualne biuro. Można wówczas oszczędzić koszty, a przez to więcej zarobić albo ustalić bardziej konkurencyjne ceny za oprogramowanie i aplikacje. Wiele wirtualnych biur oferuje konkretną liczbę godzin, podczas których można skorzystać z dostępnych tam sal konferencyjnych. Dzięki temu w razie konieczności będzie okazja odbyć spotkanie. Można także korzystać z przestrzeni jednego z biur, które wynajmują miejsce typowo na godziny.


Tekst napisano przy pomocy:

  • Bcfuture.pl – biuro rachunkowe, które zajmie się księgowością każdej firmy
  • Pb.pl – portal związany z tematyką biznesową i dla osób posiadających własne firmy
  • Adith.pl – firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania dla firm

Podsumowanie:

Choć tworzenie aplikacji na zamówienie jest dziedziną informatyczną, czasami trzeba spotkać się osobiście z klientem. W zależności od częstości tych kontaktów trzeba zdecydować czy bardziej opłacalne jest biuro stacjonarne, czy po prostu wynajem biura wirtualnego lub na godziny.