Termoizolacja nakrokwiowa w dachach skośnych

Wśród materiałów termoizolacyjnych dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie płyty warstwowe PIR. W porównaniu ze styropianem czy wełną mineralną skuteczność takich płyt jest znacznie wyższa. Płyta warstwowa poliuretanowa charakteryzuje się współczynnikiem lambda wynoszącym 0,023.

Brak mostków termicznych w płytach warstwowych PIR

płyty izolacyjne pir w dobre ceniePolistyren ekstrudowany posiada współczynnik lambda 0,035. Z kolei wełna szklana, która jeszcze nie tak dawno temu była chętnie wykorzystywana do ocieplania pomieszczeń, posiada współczynnik lambda o wartości 0,036. Współczynnik lambda styropianu jest najwyższy i wynosi 0,037 (im wyższy współczynnik lambda tym szybsze przepuszczanie ciepła z pomieszczeń). Płyty warstwowe PIR pełnią też inne ważne funkcje. Dzięki nim można całkowicie wyeliminować mostki termiczne. Takie płyty izolacyjne pir w dobre cenie można kupić w wielu sklepach z materiałami budowlanymi. Jeśli konstrukcja dachu jest wilgotna, a do tego ściany w budynkach są mokre, to powstają idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Te jak wiadomo, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka, bo mogą wywoływać schorzenia dróg oddechowych, alergie i nie tylko. Jeśli pojawiają się mostki termiczne, to rachunki za ogrzewanie domu jednorodzinnego będą znacznie wyższe. Możliwe jest nawet uszkodzenie konstrukcji budynku, jeśli zastosuje się materiały, które powodują powstawanie mostków termicznych. Tego problemu nie ma w przypadku stosowania płyt warstwowych PIR.

Mostki termiczne to inaczej punkty, które nie są w stanie zatrzymać uciekającego z pomieszczeń ciepłego powietrza. Płyty warstwowe są idealnie do siebie dopasowane, więc powietrze nie ma którędy wydostać się na zewnątrz. Jeśli chodzi o dachy skośne, najlepiej zastosować tutaj izolację nakrokwiową, która wykorzystuje termoizolacyjne płyty warstwowe.