Tanie pożyczki bez BIK

Istnieją dwa sposoby, na podstawie których możemy rozważać czy dany produkt o charakterze pożyczkowym jest niskooprocentowany. Możemy o tym mówić w sensie ścisłym i w sensie rzeczywistego kosztu danej pożyczki. Same pojęcie niskiego oprocentowania niesie za sobą nieprecyzyjność interpretacji w przestrzeni publicznej.

O pojęciu niskiego oprocentowania pożyczek

niskooprocentowana pożyczka gotówkowa bez bikW sensie ścisłym z niskim oprocentowaniem mamy do czynienia w sytuacji, kiedy oprocentowanie danego produktu będzie stało na niskim poziomie. Stąd np. oprocentowanie na poziomie 10% dla kwoty 100 tysięcy złotych w skali rocznej to 10 tysięcy kosztów. Termin niskiego oprocentowania jest jednak używany opacznie dla części produktów, reklamując je jako niskooprocentowane. Znam produkt pożyczkowy, w którym maksymalnie można uzyskać 15 tysięcy złotych, ale w perspektywie 3 letniej spłaty, należy oddać 34 tysiące złotych. Mamy tam do czynienia z bardzo niskim oprocentowaniem, natomiast dochodzi tam kwestia prowizji, która dla tego produktu wynosi 100 procent. Analizując ten przykład, mamy: 15 tysięcy kwoty netto, 15 tysięcy kwoty prowizji i 4 tysiące oprocentowania. Jest to produkt stosunkowo tani pod względem oprocentowania, ale nie jest tani w ujęciu całościowym. Tutaj spotykamy się z drugim sensem mówienia o niskim oprocentowaniu, z sensem rzeczywistego kosztu danej pożyczki. Niskooprocentowana pożyczka gotówkowa bez BIK powinna spełniać oba warunki.

Musimy uważać. Internet jest pełen haseł o niskooprocentowanych pożyczkach. Prawdziwie tania pożyczka powinna uwzględniać wytyczne przedstawione przeze mnie w powyższym tekście. Tego typu pożyczki można śmiało polecić. Dodatkowym atutem tego typu pożyczek może być niesprawdzanie potencjalnego pożyczkodawcy w bazach zewnętrznych, takich jak BIK, BIG, ERIF, czy KRD.