Szybki tuning za pomocą gumy w sprayu

 

Wygląd auta nie tak łatwo zmienić. Tym bardziej, że często nawet najmniejsza metamorfoza samochodu jest niezwykle czasochłonna i kosztowna. Kiedy jednak uparcie marzymy o zmianach lub gdy zmusza nas do ich wykonania pogarszający się stan pojazdu – możemy sięgnąć po zupełnie nową metodę tuningu, czyli pokrywanie powierzchni kauczukiem syntetycznym.

Zalety gumy w sprayu

guma w sprayuKauczuk syntetyczny, to tworzywo, którym trwale i z łatwością pokryjemy felgi, zderzak czy fragmenty karoserii samochodu. Nakładanie go odbywa się poprzez natrysk, dzięki czemu substancja rozprowadza się na powierzchni równomiernie i precyzyjnie, docierając w jednakowym stopniu do wszystkich szpar oraz zagłębień. Po aplikacji guma w sprayu wysycha dosyć szybko, dlatego kolejne warstwy można aplikować w odstępach kilkunastominutowych i nie trzeba oczekiwać długo na końcowy efekt. Choć jej główną zaletą jest wprowadzenie szybkiej i trwałej metamorfozy pokrywanego elementu – ze względu na swoje parametry techniczne daje „odnowionym” częściom nie tylko odporność na zarysowania czy uszkodzenia, lecz także mniejszą podatność na zabrudzenia, rdzewienie czy działanie środków chemicznych. Płyny kauczuk można nabyć w wersji matowej oraz połyskującej, stąd znakomicie upodabnia on spryskane elementy do reszty karoserii. Dużym plusem gumy jest też to, że w razie potrzeby można łatwo ją usunąć, a odkryte miejsce pokryć inną substancją zabezpieczającą.

Choć renowacja auta wydaje się zabiegiem trudnym, praco- i czadochłonnym, to jednak istnieją sposoby na to, by ją uprościć. Puszka kryjącej i szybko krzepnącej gumy potrafi znakomicie zastąpić nowy lakier, a do tego jest produktem tańszym i trwalszym. Zużyty kauczuk można usunąć ręcznie, nie powodując tym żadnych trwałych zmian na karoserii.