Szkolenia dające uprawnienia operatora żurawia

Wiele osób po skończeniu szkoły zastanawia się co dalej? Jednak są w naszym kraju zawody wymagające jedynie uzyskania certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, aby znaleźć nieźle płatną pracę. Sprawdź jak szybko przejść szkolenie na operatora żurawia, by jak najszybciej zacząć zarabiać własne pieniądze?

Operatorzy żurawia poszukiwani

szkolenia na operatora żurawiaPracę na dźwigu może rozpocząć właściwie każdy, kto nie ma lęku wysokości, problemów neurologicznych oraz z układem krążenia. Jednak zanim zostanie dopuszczony do pracy na wysokim urządzeniu, jakim jest żuraw wierzowy musi potwierdzić swoje kwalifikacje poprzez ukończenie szkolenia na operatora żurawia zakończonego egzaminem. Podczas szczegółowego kursu przedstawione zostaną instrukcje obsługi najpopularniejszych w kraju dźwigów oraz kursanci otrzymają wskazówki, gdzie ich szukać, by przygotować się do rozpoczęcia pracy na określonym sprzęcie. Każdy operator musi potrafić zarówno prawidłowo zaplanować trasę transportu urządzenia, rozstawić i przygotować maszynę do pracy, jak i bezkolizyjnie na niej pracować, aby nie uszkodzić znajdujących się w zasięgu ramienia budynków oraz innych urządzeń budowlanych. Wiąże się to z szacowaniem ryzyka w trakcie przenoszenia ładunków. Część praktyczna szkolenia natomiast pozwoli zapoznać się z pracą na wysokościach oraz zasadami BHP obowiązującymi pracowników na wysokościach.

Mając w ręce certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia na operatora żurawia można liczyć na zarobki rzędu 2500-4200 zł netto miesięcznie. Przy zatrudnieniu w dużej firmie można także liczyć na dodatkowe benefity jak ubezpieczenie NNW czy pakiet prywatnej opieki medycznej. W mniejszych, rodzimych firmach trzeba się niestety liczyć z tym, że operator żurawia otrzyma tylko pensję.