Szklane elementy z nadrukiem – co zrobi dla nas szklarz

Elementy ze szkła są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem architektonicznym. Dotyczy to zarówno regularnych elementów zabudowy (systemy szklane, ścianki działowe, zadaszenia), wyposażenia wnętrz (szklane drzwi, balustrady, kabiny prysznicowe), jak i akcesoriów dekoracyjnych (szklane panele, grafika na szkle). Kompleksowe usługi szklarskie obejmują wykonanie pomiarów, przygotowanie projektu i poszczególnych komponentów instalacji oraz montaż gotowych konstrukcji. Jeżeli poszukujemy sposobu na nowoczesny design pomieszczeń, powinniśmy zdecydować się na szklane innowacje.

 

airoport-620351_640Aranżacje wnętrz

Zakłady szklarskie dysponują szeroką ofertą technik i materiałów, które umożliwiają wykonanie stylowego wzornictwa i powierzchni odpornych na uszkodzenia. Profesjonalny szklarz zrealizuje dla nas elementy ze szkła przydymianego, ornamentowego, a także piaskowane motywy. Do wyrobu akcesoriów kominkowych używa się szkła żaroodpornego. W kuchni i łazience najlepiej sprawdza się odporne na zmywanie lakierowane szkło Lacobel, a także szkło hartowane o podwyższonej wytrzymałości. Wśród szklanych akcesoriów łazienkowych najbardziej popularne są eleganckie lustra i kabiny prysznicowe na wymiar. Szeroki wybór luster pozwala dopasować rozmiar i model do każdego typu łazienki. Odpowiednie usytuowanie zwierciadła pozwala uzyskać efekt optycznego powiększenia niedużych pomieszczeń. Wrażenie przestrzeni osiągniemy również umieszczając na ścianie lustro fazowane. Praktycznym rozwiązaniem stosowanym przy urządzaniu łazienki są przeszklone kabiny prysznicowe. Dzięki zastosowaniu punktowych mocowań i uchwytów, uzyskujemy konstrukcję pozbawioną listew i tradycyjnego obramowania.

W efekcie otrzymujemy gładkie tafle szkła, które zapobiegają osadzaniu się kamienia i są wygodne w utrzymaniu. Kabiny prysznicowe na wymiar umożliwiają dostosowanie kształtu instalacji do indywidualnych warunków lokalowych. Wśród tego rodzaju konstrukcji najbardziej popularne są kabiny narożne, przylegające do ściany, wolno stojące oraz montowane w formie zabudowy wnęk. Elementem wystroju wnętrz o szczególnie wysokich walorach dekoracyjnych są szklane panele, wykorzystywane coraz częściej zamiast płytek i kafelków. Rozwiązania tego typu stosowane są w zabudowie kuchennej i łazienkowej. Panele wykonywane są ze szkła hartowanego, które na długo zachowuje estetyczny wygląd, jest odporne na zmywanie i działanie wysokich temperatur, może być również instalowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Przy montażu szklanej okładziny wykorzystuje się lakierowane szkło Lacobel, albo zdobione cyfrowo segmenty, które wykonuje się na indywidualne zamówienie.

 

magnifying-glass-24964_640Druk na szkle

Szklane powierzchnie pełnią jednocześnie funkcję ochronną i dekoracyjną. Są bardziej praktyczne niż zwykłe kafelki, ponieważ nie wymagają stosowania fugi. Jednolita tafla szkła zabezpiecza ściany przed wilgocią i zabrudzeniem. Instalując szklane panele możemy dowolnie modyfikować ich powierzchnię, dostosowując ją do specyfiki zabudowy kuchennej. Na specjalne zamówienie szklarz wykona dla nas odpowiednie otwory na puszki elektryczne i armaturę. Panele ze szkła dają również nieskończone możliwości w zakresie dostosowania wzornictwa i motywów. Grafiki wykonywane są z wykorzystaniem innowacyjnej technologii druku UV, dzięki czemu są odporne na działanie promieni słonecznych. Drukowanie cyfrowe pozwala na realizację elementów z wykorzystaniem gotowej grafiki oraz według projektu klienta.

 


 

relief-684117_640Więcej:

 


 

 

rain-687210_640Popularne wyroby ze szkła:

  • drzwi szklane
  • balustrady
  • kabiny prysznicowe
  • szklane panele
  • ławy
  • stoły