urlop

Sposoby na przemieszczanie się na urlopie

Wakacje to czas odpoczynku, toteż wiele osób decyduje się odsapnąć nie tylko od pracy, problemów, sąsiadów, ale też samochodu. W poniższym artykule dowiesz się jak dotrzeć na urlop i sprawnie podczas niego się przemieszczać pozostawiając auto w garażu.

Moda na rowery holenderskie

rowery holenderskieWiększa ilość połączeń oraz sprawniejszy dojazd powodują, że coraz więcej rodzin decyduje się na dojazd na wakacje pociągiem. Tanie i szybkie połączenia rekompensują zmęczenie, jakie czuje kierowca po kilku lub kilkunastu godzinach prowadzenia pojazdu. To także alternatywa dla osób, które nie mają auta. Popularne są także autokary, jednak tutaj musimy przygotować się na ewentualność stania w korkach. Poza tym przewoźnicy umożliwiają przejazd pociągiem z:

  • rowerem,
  • zwierzęciem,
  • dużym bagażem,
  • wózkami dziecięcymi.

Zabranie roweru do pociągu jest doskonałą opcją dla wszystkich aktywnych osób. Wiąże się z tym kolejne udogodnienie – szybkie i łatwe przemieszczanie się na urlopie oraz pomysł na spędzenie wolnego czasu. Wszyscy Ci, którzy tych pojazdów dwukołowych nie posiadają, mogą wypożyczyć rowery holenderskie na miejscu. W trójmieście i innych nadmorskich miejscowościach jest wiele punktów, które oferują takie usługi. Osoby o kruchym zdrowiu i seniorzy mogą tam też zaopatrzyć się w rowery elektryczne, które nie będą ich zmuszać do ciężkiego wysiłku i zapewnią bezpieczeństwo. Nie rozwijają takich prędkości jak skutery, a silnik jedynie wspomaga jazdę, co oznacza, że rowerzysta musi chociaż trochę pedałować. Zwolennicy sportów bardziej ekstremalnych mogą zdecydować się na deskorolkę, longboard lub hulajnogę.

Wypożyczalnia samochodów przydatna przy dalszych przejażdżkach

Wypożyczalnia samochodówPodobnym zainteresowaniem cieszą się rolki. Są połączeniem przyjemności i aktywności fizycznej – modelują sylwetkę, zapewniają ruch i świetnie nadają się na rodzinne przejażdżki, ale tylko te niedługie. By dłuższych wyjazdach, choćby do sąsiedniego miasta, przyda się mimo wszystko auto. Tym bardziej, kiedy zabieramy ze sobą sporo rzeczy. Jeśli mamy taką wycieczkę w planach wystarczy odwiedzić firmę oferującą wynajem samochodów. W każdej popularniejszej nadmorskiej miejscowości – jak Gdynia czy Gdańsk – powinna się takowa znaleźć. Nie musimy decydować się na nią tylko w przypadku nagłej potrzeby. Wypożyczalnie oferują wynajem samochodów bardzo różnorodnych (małych, dużych, terenowych), więc może to być doskonały pomysł na zabranie swojej kobiety na kolację kabrioletem. Na pewno będzie zaskoczona i zadowolona!

Czy usługi transportowe przydadzą się na urlopie?

usługi transportoweWracając do podroży pociągiem… Może się okazać, że dworzec lub stacja są znacznie oddalone od wynajętej przez nas kwatery. Popularnym miejscem odpoczynku są także pola namiotowe, a wówczas trzeba się jakoś z całym wyposażeniem do nich dostać. Zamiast tłuc się autobusami lub łapać okazję lepiej od razu zadzwonić po taxi bagażowe. Szybko i wygodnie dotrzemy do kwatery, a koszty nie powinny znacznie przekroczyć tych, które pobierają zwykłe taksówki. Urlop powinien być spokojnym wypoczynkiem, nie warto więc rozpoczynać go od nerwowego błąkania się po obcym mieście (zwłaszcza, gdy jest ono tak duże jak np. Warszawa).


Tekst powstał przy pomocy:

  • Chillride.pl – sklep z rowerami oraz akcesoriami do nich
  • Rozklad-pkp.pl – internetowa wyszukiwarka połączeń kolejowych
  • Rentito.pl – firma oferująca wynajem oraz ywpożeyczenie samochodów
  • Maxi-taxi24.pl – przewozy taksówkowe i bagażowe 24h

Podsumowanie

Sposobów na przemieszczanie się na urlopie jest bardzo wiele, a daleka podróż wcale nie oznacza, że niezbędne jest nam auto. Niekiedy krótkie wakacje są jedynym momentem kiedy można od niego odpocząć. Nie zapominajmy też, że wszędzie gdzie nie można dojechać autem, można dotrzeć pieszo.