Sposoby na efektowną reklamę

Najlepszym sposobem, aby firma pozyskała nowych klientów jest skuteczny marketing. Może być on prowadzony na wiele sposobów. Można prowadzić duże kampanie w skali kraju, jak i małe, na lokalnym rynku.

Jakie są rodzaje banerów?

BanerJednym ze sposobów dobrej reklamy swojej firmy są banery. Banery są formą przekazu, informacji o działalności firmy. Banery mogą być tradycyjne, rozwieszane na budynkach, ogrodzeniach czy na specjalnych konstrukcjach. Również z rozwojem internetu powstały banery reklamowe internetowe. Jest to graficzna forma przekazania informacji, bardzo często jest ona równocześnie odnośnikiem do strony firmy. Banery w Poznaniu, jak i w innych miastach mogą być:

  • krótkookresowe,
  • długookresowe,
  • giga banery reklamowe.

Banery krótkookresowe są zazwyczaj wykonywane na materiale typu frontlit, czyli takim, który przepuszcza powietrze. Wielkość takiego baneru jest uzależniona od miejsca, w którym będzie się on znajdował. Takie banery wykorzystywane są do krótkich ekspozycji reklamowych, promocyjnych i informacyjnych. Najczęściej stosowane są banery długookresowe. Takie banery są wysokiej jakości, są odporne na warunki atmosferyczne i na uszkodzenia mechaniczne. Są drukowane na standardowych plandekach lub na siatkach typu mesh. Giga banery reklamowe, ze względu na swoje rozmiary są tylko i wyłącznie drukowane na siatkach mesh. Takie reklamy są najczęściej montowane na rusztowaniach lub konstrukcjach z rurek metalowych. Przy wyborze baneru, należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału. Niestety gdy baner jest tańszy to zazwyczaj wiąże się to z gorszym i mniej wytrzymałem materiałem.

Reklama na pojazdach, czyli folia one way vision

Folia one way visionInnym sposobem reklamy jest reklama na autobusach, pociągach czy tramwajach. Wykorzystuje się do tego folię one way vision. Taka reklama jest widoczna dla osób na zewnątrz, jednocześnie nie ogranicza widoczności osób znajdujących się wewnątrz pojazdu. Folia one way vision jest dobrym rozwiązaniem na upalne dni, ponieważ zapewnia większy komfort podróży. Folia ta składa się z małych otworów w kształcie miodu, to właśnie one umożliwiają dostęp światła do wnętrza autobusu, pociągu czy tramwaju. Folia one way vision jest łatwa w naklejaniu, więc bardzo dobrze pokrywa bardzo duże powierzchnie. Również można ją obklejać nie tylko pojazdy, ale również witryny sklepowe. Taka reklama sprawia wrażenie lustra weneckiego.

Jakie kasetony można zamówić?

Kasetony reklamoweInną formą reklamy są kasetony. Kasetony reklamowe są indywidualnym sposobem reklamy. Na takich kasetonach reklamowych można umieścić:

  • logo firmy,
  • nazwę firmy,
  • telefon kontaktowy,
  • adres internetowy,
  • adres mailowy,
  • dowolną grafikę,
  • dowolny napis.

Kasetony reklamowe jednostronne jak sama nazwa wskazuje są jednostronne. Montuje się je zazwyczaj na ścianach. Kasetony reklamowe jednostronne wyglądają bardzo estetycznie, do tego są wytrzymałe. Ciekawe kasetony zawieszone nad drzwiami mogą na pewno przyciągnąć wzrok i zachęcić do wejścia do środka. Kasetony reklamowe podświetlane są wykonywane z tworzyw sztucznych i są montowane na budynkach, również mogą być wolno stojące. Kasetony podświetlane efektywniej informują o firmie. Wszystkie rodzaje kasetonów, czyli te jednostronne, dwustronne oraz podświetlane są dobrym narzędziem reklamy dla każdego rodzaju firmy. Najczęściej boki kasetonu otrzymuje się poprzez proces zginania płyty kompozytowej. Proces ten przyczynia się do tego, że lico kasetonu jest jednolite. Zazwyczaj kasetony są produkowane na wymiar, jednak niektóre firmy w swojej ofercie już narzucają gotowe wymiary, które gwarantują, że grafika będzie wyglądała korzystnie.


 

Źródła informacji:


 

Podsumowując:

Sposobów na reklamę swojej firmy jest wiele. Można zainwestować w plakaty, szyldy i banery porozwieszana w miastach. Można docierać indywidualnie do klienta np. poprzez ulotki. Także można inwestować w reklamy w mediach. Wszystko zależy od tego do kogo chce się dotrzeć i jaki budżet jest na to przeznaczony.