Imprezy firmowe

Sposób na udaną imprezę firmową

Wiele firm organizuje dla swoich pracowników imprezy. Po to, aby mogli się lepiej ze sobą zgrać, a także utożsamić bardziej z działalnością przedsiębiorstwa. Najczęściej nie jest to aż tak duży wydatek, a daje wymierne korzyści, bowiem pracownicy lepiej się ze sobą czują i mają potem większą chęć przychodzić do pracy. Kiedy osoby współpracujące lepiej się znają, potrafią szybciej i bardziej efektywnie wykonywać swoje zadania. Nie mają także oporów, aby w razie problemów zwrócić się o pomoc czy właśnie służyć pomocą komuś innemu. Podwładni, którzy nie narzekają na atmosferę w pracy są bardziej zmotywowani, żeby osiągać konkretne cele. Warto zatem organizować takie imprezy pracownicze, choć niektórym szefom może się wydawać, że to strata czasu. Jeśli jednak spotkanie dobrze przebiega to najprawdopodobniej wszyscy je dobrze zapamiętają i nie będą mogli doczekać się następnego.

Imprezy firmowe – co warto, a czego nie warto?

Imprezy firmoweMożna mieć różne podejście do tego typu uroczystości. Niekiedy dyrektorzy starają się je robić jak najmniejszym kosztem i po prostu ludzie spotykają się w jakimś pubie czy restauracji, rozmawiają i piją. Odradzam jednak takie rozwiązanie, ponieważ nie jest ono zbyt interesujące i nie każdego zainteresuje w ogóle przyjście w takie miejsce. W końcu do pubu można iść w każdej chwili i to niekoniecznie z osobami z pracy. Dużo ciekawszym wyjściem jest wynajęcie jakiejś sali i zrobienie imprezy pracowniczej z muzyką. Przyda się wówczas dj na imprezy firmowe, ale wrażenia na pewno będą dużo lepsze, kiedy wszyscy będą mogli sobie potańczyć. Ponadto w takiej sytuacji będzie potrzebny catering, ale to też nie powinno być wielkim kosztem dla większego przedsiębiorstwa. Ludzie dużo lepiej się zintegrują, jeżeli na miejscu będą tylko osoby z firmy, a nie także osoby postronne, korzystające po prostu z usług lokalu w tym samym czasie. Mniejszych firm rzeczywiście nie stać na to, aby robić imprezę na sali i w dodatku z djem. Jest to zrozumiałe, ale wówczas warto chociaż raz na rok zorganizować w jakimś ładnym miejscu kolację firmową. Dobrą okazją ku temu są zawsze zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Można też pomyśleć o czymś podobnym na Wielkanoc. Większym przedsiębiorcom polecam jednak inwestowanie w imprezy więcej pieniędzy i na przykład wyjazd do jakiegoś zabytkowego miasta. W dzień będzie można coś zwiedzić, a wieczorem przeżyć niezapomnianą imprezę poza miejscem zamieszkania. Imprezy firmowe w Krakowie zazwyczaj świetnie się udają, bo tam po prostu nie można się nudzić. Dobrym pomysłem może być także wyprawa nad morze. Podsumowując zatem:

  • warto zorganizować wyjazd
  • warto wynająć salę i dja
  • nie warto robić spotkać w pubie (chyba że inicjatywa zupełnie oddolna)
  • nie warto oszczędzać na takich imprezach
  • warto zorganizować chociaż kolację w restauracji raz do roku, jeśli firma ma mniejszy budżet.

Imprezy integracyjne w firmie

wodzirejInna jest specyfika imprez, kiedy większość ludzi się już zna, inna kiedy wszyscy dopiero się poznają. Dlatego imprezy integracyjne wymagają szczególnego zastanowienia. Widziałam ciekawe podejście w Bydgoszczy. Nie było tam specjalnego ciśnienia na to, żeby coś niezwykłego organizować, ale była fotobudka z Warszawy. Wówczas nie było to jeszcze takie modne jak teraz. Postawiono fotobudkę i ludzie bardzo szybko zaczęli się ze sobą integrować. Dorośli zachowywali się jak dzieci, mierząc stroje, wybierając gadżety i robiąc sobie zdjęcia. Była przy tym masa śmiechu i nie było widać, aby ktoś pozostał drętwy. Wszyscy po tym, jak skorzystali z zabawy, bardzo szybko zaczęli rozmawiać i lepiej się odnaleźli przy wspólnym stole. Zapewnione było jedzenie, sala, a także noclegi w Bydgoszczy. Fotobudka stanowiła natomiast ciekawy punkt wieczoru.

Fotobudka doskonałym pomysłem?

FotobudkaMyślę, że nawet na imprezy z dawno znającymi się pracownikami sprawdzi się taka fotobudka. Cena nie jest aż taka duża, porównując na przykład z usługą djską. Kto będzie chciał, to zrobi sobie zdjęcie i można je też potem użyć, wstawiając na fanpage firmy, aby ocieplić jej wizerunek. W ten sposób można pokazać, że rzeczywiście dba się o swoich pracowników i poza pracą dobrze się oni bawią. Dla samego pracownika taka fotografia także będzie miłą pamiątką.


Więcej przydatnych informacji można znaleźć na:


Podsumowanie

Organizując firmową imprezę nie bierz pod uwagę jedynie kosztów, ale zastanów się, gdzie będą się dobrze bawić twoi pracownicy. Być może twoja działalność ma powiązania ze sportem? W takim wypadku na przykład warto zorganizować firmowy spływ kajakowy. Nie każda firmowa impreza musi odbywać się według utartego schematu.