Specjalne systemy dozowania cieczy

 

Pracowałem w oczyszczalni ścieków. Kiedyś jeździłem jedynie szambiarką, później doszkoliłem się i brałem czynny udział w procesach mających miejsce w swoim zakładzie pracy. Miałem do czynienia z różnymi substancjami chemicznymi, które miały na celu uzdatnianie wody. Dezynfekcja przebiegała wielostopniowo. Za pomocą specjalnych dozowników oczyszczaliśmy poszczególne elementy podchlorynem sodu.

Systemy dozowania cieczy w oczyszczalni ścieków

specjalistyczne systemy dozowania cieczyPodchloryn sodu odkażał niektóre części systemu oczyszczającego wodę. Odpowiadałem za jego działanie i dostarczanie do potrzebujących tego miejsc. Jest to substancja stosowana także w życiu codziennym, na przykład podczas prania białych rzeczy. Największą rolę jednak spełnia na terenie mojego zakładu pracy. Oczyszczalnia ścieków była wyposażona w specjalistyczne systemy dozowania cieczy, które monitorowałem. Nie miałem bezpośredniego kontaktu z substancją chemiczną, dzięki zastosowaniu tego mechanizmu. Był on wykorzystywany nie tylko do dozowania podchlorynu sodu, firma zagospodarowywała te specjalistyczne systemy także do innych płynów. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że były niezawodnym narzędziem pracy. Stosunkowo szybko nauczyłem się ich obsługi, dzięki czemu mogłem mieć pewność, że wszystko zostanie zdezynfekowane tak, jak należy. Mechanizmy dozowania cieczy spełniały swoją rolę w oczyszczalni.

Praca związana z uzdatnianiem wody wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ od stanu oczyszczanego płynu zależy zdrowie wielu istnień. Systemy dozowania cieczy, dedykowane do oczyszczalni ścieków, miały między innymi za zadanie za dostarczenie środka do dezynfekcji separatorów. Bez nich praca z podchlorynem sodu mogłaby być niebezpieczna i nieskuteczna zarówno dla mnie, jak i całej firmy.