Znalezienie pomysłu na biznes wbrew pozorom nie jest takie łatwe, bo to że nam wydaje się coś ciekawym pomysłem to jeszcze nie wystarczy, trzeba przede wszystkim uwzględnić zapotrzebowanie runku, znaleźć miejsce w którym na dane usługi czy też produkty jest zapotrzebowanie, a co za tym idzie hasło pomysł na biznes jest bardzo złożone. Jeśli naszym pomysłem jest SPA to co musimy wziąć pod uwagę by mieć szanse odnieść sukces?

Pomysł na SPA – a dobra lokalizacja – domki w górach

Domek w górachW dzisiejszych czasach, gdzie tempo życia jest bardzo szybkie a co za tym idzie ludzie bardzo często żyją w dużym napięciu i stresie coraz bardziej potrzebne stają się miejsca w których mogą się oni zrelaksować i odprężyć, stąd pomysł na SPA, jako na miejsce w którym można zregenerować siły, jednak samo SPA to tak naprawdę za mało, jeśli decydujemy się na rozpoczęcie tego typu działalności, to wybierzmy odpowiednie miejsce, które podniesie nasze szanse na odniesie sukcesu i utrzymanie się na rynku. Co kryje się pod pojęciem dobre miejsce? Oczywiście odpowiednia lokalizacja, czyli miejsce do którego jest łatwy dojazd, które jest dobrze widoczne, jest bardzo ważne, jednak w tym przypadku na początek chodzi o coś innego. Jako, że SPA jest punktem relaksacyjnym to decydując się na jego otwarcie warto wybrać jakieś miejsce, zwykle turystyczne, do którego ludzie jeżdżą w tym samym celu. Bardzo dobrze tu sprawdzają się miejscowości uzdrowiskowe, a zwłaszcza te położone w górach, bo to właśnie tereny górskie są zwykle miejscem w które mieszkańcy zwłaszcza dużych miast postanawiają wyjechać i zregenerować siły, co za tym idzie są to właśnie miejsca w których jest dużo potencjalnych klientów SPA. Dobrze także, gdy już znajdzie się odpowiednią miejscowość, by rozejrzeć się za konkretnym lokalem położonym w pobliżu jakiegoś ośrodka wypoczynkowego czy też hotelu, co również znacząco ułatwi pozyskanie klientów, ważne jest jednak by w takim miejscu nie było zbyt wiele konkurencji.

 

Profesjonalna obsługa i sprzęt – komputerowe badanie skóry

SPADobrze prosperujące SPA musi składać się z dwóch rzeczy. Po pierwsze aby klienci odwiedzając SPA byli zadowoleni z jego usług musi ono posiadać kompetentny personel, który nie tylko pomoże w dobrze odpowiednich zabiegów, ale także w profesjonalny sposób je przeprowadzi. Po drugie w dzisiejszych czasach bardzo ważne jest także odpowiednie wyposażenie takiego SPA. W grę tu wchodzą nie tylko profesjonalne fotele czy łózka do masażu, ale także i urządzenie na przeprowadzanie odpowiednich badań jak choćby analizator skóry, który pomoże w określenie tego jaki rodzaj takich środków jak:

  • kremy
  • maseczki
  • peelingi

a nawet i konkretne zabiegi pielęgnacyjne należy dobrać. Zresztą w przypadku sprzętu nie chodzi tylko o to, że pomaga on we właściwym przeprowadzaniu zabiegów, ale także i o to, że stwarza on odpowiedni wizerunek, krótko mówiąc dobrze wyposażone SPA kojarzy się klientom z profesjonalizmem, czyli tworzy pozytywny wizerunek firmy.

 

Reklama SPA – ulotki

Ulotka SPAOstatnim elementem, choć wcale nie najmniej ważnym, o którym należało by wspomnieć jest reklama. SPA tak samo jak każda inna działalności, aby miało klientów a co za tym idzie, by przynosiło zyski musi być odpowiednio rozreklamowane. Oczywistym jest, że na początku każdej działalności zorganizowanie funduszy, które można by przeznaczy na reklamę nie jest łatwe, dlatego na początek warto postawić ba stare i sprawdzone rozwiązanie jakim są ulotki. Ta forma reklamy jest dość skuteczna, głównie z racji tego że ma stosunkowo szeroki zasięg, a co ważne dla nowego przedsiębiorcy jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, dzięki czemu nie nadwyręży budżetu nowo powstałej firmy.


Źródła:


 

Podsumowując:

SPA w górach jest całkiem dobrym pomysłem jeśli akurat rozważamy założenie własnej działalności. Warto jednak pamiętać o tym, że jak w przypadku każdej działalności tak i ta wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego rozkręcając swój biznes trzeba pamiętać o tych wszystkich wspomnianych powyżej rzeczach, być może wydają się to być banały, ale często to właśnie te pozornie oczywiste kwestie decydują o sukcesie albo porażce.