Samochody przeznaczone do najmu

Pomimo, że mogłoby się wydawać, że poza turystami nikt nie potrzebuje wynajmować samochodów,to jednak jest wręcz przeciwnie. Auta, którymi jeździmy na co dzień prędzej czy później się zepsują i trzeba będzie sobie zorganizować pojazd zastępczy.

Na jakich warunkach możemy wynająć samochód?

wynajem samochodów krótkoterminowy katowiceWbrew pozorom, wypożyczalnie samochodowe mają się bardzo dobrze na rynku, ponieważ nie brakuje im klientów. Przeważnie z ich usług korzystają klienci indywidualni lub przedsiębiorcy, ale nie brakuje turystów, którzy pragną w niezależny sposób zwiedzić okolice. Jeżeli interesuje nas wynajem samochodów krótkoterminowy Katowice są miastem, w którym znajdziemy niejedną wypożyczalnię. W swojej ofercie mają one przeważnie modele miejskie z małymi silnikami, rodzinne pojazdy o przestronnych wnętrzach, terenowe auta do ekstremalnych warunków czy combi z dużym bagażnikiem. Każdy pojazd można wynająć w ramach krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego najmu. Najkrótszy może trwać od jednego do trzydziestu dni i przeważnie z niego korzystają osoby indywidualne, traktując pojazd jako zastępczy środek transportu. Średnioterminowy wynajem obejmuje okres od trzydziestu jeden dni do dwudziestu czterech miesięcy, natomiast najdłuższy zaczyna się od dwudziestego piątego miesiąca, a jego koniec jest indywidualnie ustalany z klientem. Każde wynajęte auto posiada wykupione obowiązkowe ubezpieczenia oraz ma wykonany bieżący przegląd techniczny, dzięki czemu są one bezpieczne i sprawdzone.

Czasem wynajęcie samochodu na kilka dni jest bardziej opłacalne niż jechanie w odległe miejsce własnym pojazdem, którego jakość i stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie pojazdy są nowe lub maksymalnie kilkuletnie z niewielkim przebiegiem na liczniku.