Rowerek dla malucha

 

Przez pierwsze miesiące życia, dziecko uczy się przewracać z boku na bok, raczkować i się podnosić. Kiedy już siądzie, to niedaleko mu do stania i próby pierwszych kroków. Najczęściej w okolicach pierwszych urodzin, maluchy zaczynają chodzić.

Jaki wybrać rowek dla rocznego malucha?

mały rowerek dla rocznego dzieckaKiedy dzieci zaczną stawiać samodzielnie pierwsze kroki, to najczęściej już nic ich nie powstrzyma przed ciągłym doskonaleniem nowo nabytej umiejętności. Jeżeli maluch w mirę sprawnie chodzi, to najwyższy czas na mały rowerek dla rocznego dziecka. Jest to pierwszy rowerek na jakim można bezpiecznie posadzić maluszka. Jazda na nim odbywa się przez odpychanie nóżkami, dzięki czemu dziecko doskonale ćwiczy mięśnie ud. Rowerki tego typu, służą dzieciom do momentu aż z nich nie wyrosną, czyli najczęściej w okolicy półtora roku lub nawet trzech lat, można go zamienić na model z pedałami. Rowerki biegowe są lekkie i bezpieczne dla tak małych dzieci i pozwalają im na szybszą naukę chodzenia, bo wzmacniają nóżki. Składają się w dwóch lub trzech kół, ramy, siodełka i kierownicy. W takich rowerkach liczy się minimalizm, żeby nie rozpraszać uwago dziecka. Nie posiada on regulacji wysokości siodełka i kierownicy, ponieważ jest to zbędne. Kiedy dziecko wyrośnie, to będzie musiało zacząć jeździć na popularnych jednośladach z doczepianymi kółkami bocznymi. Jazda na takim modelu nie sprawia dzieciom kłopotu, bo rowerek jest stabilny i nie powoduje ryzyka przewrócenia. Rodzice powinni szukać takiego rowerku w sklepach rowerowych.

Ceny rowerków są dość mocno zróżnicowane, ponieważ najtańszy model kupimy już za niecałe sto złotych, a najdroższe sięgają nawet tysiąca złotych. Jednak przy wyborze najważniejsza jest jakość i bezpieczeństwo, których nie można przeliczyć na pieniądze.