Romantyczny i niezapomniany ślub cywilny nad morzem

Jeśli marzymy o bardzo romantycznej uroczystości, chcemy mile zaskoczyć swoich gości niezwykłym miejscem na wesele, zorganizujmy swoją uroczystość nad polskim morzem. Warto zacząć zajmować się tak ważnymi zagadnieniami co najmniej rok wcześniej. Organizowanie udanego wesela to ogromna praca i wielkie wyzwanie, ale warto to zrobić z powodu klimatu i nastroju.

Czy warto organizować ślub cywilny nad morzem?

romantyczny ślub cywilny nad morzemChoć niełatwo jest zaplanować romantyczny ślub cywilny nad morzem, warto się z tym zmierzyć. Wybierzmy datę tego wydarzenia możliwie najbardziej starannie, spójrzmy na długoterminową prognozę pogody, skorzystajmy nawet z rad meteorologów. Pamiętajmy, że nasze Morze Bałtyckie jest niestabilne. Dzika plaża, a może część plaży, która należy do hotelu, domu wakacyjnego lub restauracji, będzie najlepszym miejscem. Niestety, wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak warto jak najszybciej zarezerwować takie miejsce. Ważne jest informowanie właściwych organów o organizacji obchodów. Wybierzmy gustowne zaproszenie na ślub i stwórzmy listę gości. Jeśli planujemy ślub tylko na plaży, pamiętajmy, aby zarezerwować miejsce w pobliżu, takie jak restauracja, aby ułatwić gościom przeniesienie się z miejsca ślubu tam, gdzie będzie się odbywać wesele. Jeśli jednak zdecydujemy się zorganizować ślub i wesele na plaży, należy zarezerwować namiot ślubny z parkietem tanecznym, elektrycznością, wodą i toaletą, transportem, parkingiem i zakwaterowaniem dla gości.

Warto pomyśleć o elementach dekoracyjnych. Możemy również wykorzystać naszą tradycję jako źródło pomysłów. Wybierzmy solidną firmę cateringową. Pozwólmy im zaaranżować menu ślubne, które będzie pasowało do charakteru całej ceremonii. Należy pamiętać, że nie wszystkie restauracje posiadają licencje na prowadzenie działalności gastronomicznej.