przesyłki w sortowni

Co robić, gdy zaginie cenna paczka do Anglii?

Często wysyłamy coś za granicę. Niestety, czasami może się zdarzyć, że coś zostanie zagubione. Zwykle nie przykładamy do tego aż tak dużej wagi i jeśli coś zaginie, w końcu godzimy się z tym faktem. Jeżeli jednak paczka była bardzo cenna, a nie została dostarczona na przykład do rodziny w Anglii, to już poważniejsza sprawa. Jak wtedy można dochodzić swoich praw?

Jak bezpieczniej wysłać przesyłki do Anglii?

Przesyłka do AngliiNie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy więc wysyła się jakąś rzecz do Anglii, warto ją dobrze zabezpieczyć. Jeśli ona przedstawia sobą szczególną wartość finansową albo też sentymentalną, tym bardziej nadawca powinien postarać się o dobre zabezpieczenie. Mamy tu na myśli zarówno dokładne zapakowanie paczki, jak też przemyślenie i zastosowanie kroków, mogących pomóc w razie czego w odzyskaniu dobytku. Nim więc wyśle się paczkę należy:

  • sprawdzić dokładnie adres odbiorcy
  • solidnie zapakować paczkę
  • nieraz skorzystać z usługi określenia wartości paczki
  • nadać przesyłkę poprzez sprawdzoną firmę

Na pewno niejedna osoba miała sytuację, w której przesyłka po prostu zniknęła. Czasami nie wiadomo czy wina leży po stronie firmy, oferującej przesyłki do Anglii, czy też zawinił nadawca. Jeśli więc wysyła się coś wartościowego do klienta, należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo tej rzeczy podczas podróży. Na pewno warto ją dodatkowo ubezpieczyć, żeby właśnie w razie zaginięcia można było odzyskać przynajmniej częściowo pieniądze. Poza tym lepiej zdecydować się na przesyłki rejestrowane, których drogę do adresata można śledzić. Później łatwiej ją też reklamować.

Biuro detektywistyczne na tropie zaginionej przesyłki

prywatny detektyw badający śladCzasami zdarza się, że przesyłka zamiast dojść z Warszawy za granicę zaginie gdzieś po drodze. Pół biedy, jeżeli jest to po prostu paczka wysyłana po przyjacielsku, nie zaś produkt. Pół biedy, jeśli przedmioty w środku mają niewielką wartość. Nieraz jednak to przedsiębiorca wysyła towar do swojego klienta. Jeśli jest to rzecz cenna, zagubienie jej może powodować poważne straty.Kiedy firma kurierska albo poczta nie chce współpracować w ustaleniu miejsca znajdowania się przesyłki, może czasami pomóc detektyw. Potrafi on obserwować ludzi, zdarzenia, ale także rzeczy. Być może dzięki dostępnym mu narzędziom lepiej określi, co stało się z paczką niż zrobiła to firma wysyłkowa. Ceny takiej usługi detektywistycznej w Warszawie mogą być bardzo różne. To zależy bowiem od niejednego czynnika, jak na przykład długość prowadzonych obserwacji, ich skomplikowanie, a także oczywiście doświadczenie detektywa. Jeśli jednak przesyłka wiele znaczy, to trzeba podjąć wszelkie kroki, aby odzyskać ją albo stosowne odszkodowanie. Z usług detektywistycznych może skorzystać zarówno przedsiębiorca, jak i klient, który nie otrzymał ani produktu, ani zwrotu swoich pieniędzy za niego (kiedy przesyłka była opłacona z góry).

Usługi prawne – nadawca, odbiorca i kurier

ściąganie należnościNiedostarczenie przesyłki do odbiorcy może powodować poważne konflikty. Nikogo chyba to nie dziwi, ponieważ jeśli za coś się zapłaciło, to chce się rzetelnej usługi. Kiedy nie wszystko przebiegło jak należy, zainteresowani mogą czuć się nieco zagubieni. Nie każdy bowiem dobrze zna swoje prawa, a zadania odzyskania paczki lub jej wartości nie ułatwia to, że każda sytuacja jest inna. Konieczne więc czasami może być skorzystanie z usług prawnych. Na pewno wygodne będą porady prawna online, dzięki którym każda z zainteresowanych osób może dowiedzieć się, jakie ma dalej możliwości rozwiązania problematycznej sytuacji. W jaki sposób postąpić, aby wyjść z tego z twarzą? Prawnik może udzielić pomocnych odpowiedzi zarówno nadawcy, odbiorcy, jak i pośrednikowi w ich wzajemnych stosunkach, czyli firmie kurierskiej. Błędy i kłopoty zdarzają się wszędzie, ale trzeba umieć sobie z nimi poradzić. Warto wówczas skorzystać z pomocy osób znających się na swoim fachu.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • Detektyw-bd24.pl – strona internetowa prezentująca biuro detektywistyczne z Warszawy
  • Krokobus.pl – witryna internetowa firmy oferującej przesyłki i busy do Anglii
  • Gpgoldwin.pl – strona internetowa kancelarii prawnej zajmującej się ściąganiem należności

Podsumowanie

Kiedy zaginie coś cennego podczas swojej drogi z Polski do Anglii, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nerwami nic się nie zdziała, a wręcz przeciwnie – opanowany, logiczny umysł może pomóc w odzyskaniu wartości paczki. Przyda się przy tym nieraz wsparcie profesjonalistów.