remont domu z drewna

Remont i wyposażenie domu z drewna

Domy drewniane cieszą się dużą popularnością ze względu na swój piękny i stylowy wygląd. Taki dom można urządzić nie tylko w stylu tradycyjnej chałupy, ale również nowocześnie.

Jak remontować stary drewniany dom?

remont domu z drewnaRemont według Prawa Budowlanego jest odtworzeniem stanu pierwotnego budynku oraz konserwacją obiektu. Remont starego drewnianego domu należy rozpocząć od sprawdzenia instalacji, która bardzo często jest stara, co w takim domu zwiększa jeszcze zagrożenie pożarowe. Również ważne jest aby kominy były sprawne. W starych kominach często można znaleźć liście czy resztki gniazd ptaków. Remonty ścian trzeba rozpocząć od wyczyszczenia ich z próchna oraz brudu, bardzo często do tego stosowana jest druciana szczotka. Ściany starego drewnianego domu należy zaimpregnować, aby je ochronić przed szkodnikami i próchnicą. Również istnieją preparaty, które maja chronić przed ogniem. Podczas pożary, ogień ślizga się po ścianach zabezpieczonych w ten sposób. Remonty podług powinny również opierać się na zabezpieczaniu drewna. Uszkodzone deski wystarczy usunąć i zastąpić nowymi, podobnymi do tych, z których wykonana jest podłoga.

Czy drewniany dom można przebudowywać?

drewniany domPrzebudowa polega na rozbudowie istniejącego obiektu. Przebudowa domu drewnianego wygląda podobnie jak w przypadku domu murowanego. Łatwiejsze jest pozbywanie się otworów okiennych oraz drzwiowych. Wystarczy dobrać deski podobne do tych, z których jest wykonany obiekt, przybić je, a pomiędzy umieścić izolację termiczną. Zmiany położenia ścianek działowych wykonuje się podobnie jak w murowanych domach. Należy tylko uważać na ściany nośne oraz słupy, które podtrzymują strop.

Zalety mebli drewnianych

mebleDo wystroju wnętrza domu drewnianego pasują meble drewniane. Takie meble wyglądają stylowo, są solidne i wytrzymałe. Drewno, które jest dobrze zabezpieczone może służyć przez wiele lat i nawet kolejnym pokoleniom, co sprawia, że jest mniejsza degradacja środowiska. Drewno jest materiałem uniwersalnym, z tego względu można je dopasować do każdego wnętrza i domu. Meble drewniane nie powodują alergii, do tego nie powodują, że kurz unosi się w powietrzu. Takie meble są higroskopijne, czyli wchłaniają wilgoć, oraz oddają ją. Dopasowują poziom wilgoci, do tego panującego na zewnątrz. Koszty takich mebli są różne, najtańsze są meble wykonane z drewna sosnowego. Przy dobieraniu mebli należy pamiętać o tym, ze takie meble są ciężkie oraz, że należy o nie odpowiednio dbać i pielęgnować. Drewniane meble nie lubią, dlatego należy unikać kontaktu z nią. Jeśli już coś zostanie rozlane to dobrze jeśli usunie się to natychmiast. Wtedy uniknie się plam oraz przebarwień materiału.

Jakie jest łóżko drewniane do sypialni?

mebleDrewno jest materiałem plastycznym dlatego jest dobrym materiałem na wykonywanie łóżek do sypialni. Dzięki temu można nadawać łóżkowi różne kształty i formy. Łóżka drewniane można w ładny i stylowy sposób wykończyć. Przy produkcji łóżka można wykorzystywać drewno z drzewa:

  • olchy,
  • dębu,
  • buku,
  • brzozy,
  • sosny.

Korpus drewnianych łóżek zazwyczaj dopasowuje się do zagłówka, który jest najważniejszym elementem łóżka. Są to najczęściej cztery deski, które muszą współgrać z wezgłowiem. Zagłówki nadają styl i charakter temu meblowi. Szczyty przybierają różne rozmiary oraz kształty. Zagłówki drewnianych łóżek mogą być zakończone łukami, wygięciami, frezami. Najczęściej łóżka drewniane są robione na wymiar, dlatego żadne wymiar i wysokość łóżka nie sprawia problemu. Również można samemu zaprojektować wygląd łóżka, a szczególnie zagłówka. Łóżka powyżej rozmiaru 140 na 200 cm posiadają dodatkową belkę środkową i nogi, co wzmacnia konstrukcję łóżka. Kolor takiego łóżka może być dowolny, dlatego można je dopasować do każdego wnętrza.


Tekst powstał z pomocą stron:


Podsumowanie

Domy drewniane zawsze będą się cieszyły dużą popularnością. Wyposażenie wnętrza takich domów powinno być dopasowane. Zazwyczaj w domach drewnianych również meble są drewniane. Takie meble są trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia, dlatego będzie można się nimi cieszyć przez wiele lat.