organizacja przeprowadzki

Przeprowadzka z Krakowa do Anglii – co warto wiedzieć?

Czasami warunki życia sprawiają, że trzeba się przeprowadzić. Powodów do tego może być zresztą bardzo dużo. Mogą być one osobiste albo zawodowe. W każdym razie Polacy obecnie nie boją się mieszkać z dala od swojego rodzinnego miasta, na przykład w Anglii. W jaki sposób jednak logistycznie rozplanować przeprowadzkę za granicę?

Czy możliwe są tanie przeprowadzki zagraniczne?

przygotowania do przeprowadzkiOczywiście, przeprowadzając się za granicę, trzeba liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku przenosin do innego miasta w Polsce. Jak pokazują badania, w przypadku przeprowadzki krajowej średni koszt to około pięciuset złotych, natomiast gdy chce się człowiek przeprowadzić do Anglii jest to już koszt około tysiąca sześciuset złotych. Nie można jednak uogólniać, albowiem cena przeprowadzki jest uzależniona od wielu czynników, takich jak:

  • ilości osób, jakie będą potrzebne do pomocy
  • długości trasy
  • wielkości pojazdu transportowego
  • czasu: czy to weekend, czy środek tygodnia, liczy się także długość postoju
  • zakres świadczenia usług: czy np. klient sam załaduje i rozpakuje towar

Wiele zależy też od samego przewoźnika. Może on oferować bardziej lub mniej elastyczny system wyceny. W Krakowie jest wiele firm, oferujących transport mebli za granicę. Z niektórymi można się dogadać w sytuacji, kiedy samochód nie zostanie w całości wypełniony. Można czasami liczyć wówczas na zniżkę. Wiadomo, cena zależy także od tego czy firma przeprowadzkowa z Krakowa, czy innego miasta będzie udostępniała jakieś materiały do zapakowania dobytku. Każda dodatkowa usługa ma swoją cenę. Mimo wszystko jednak często okazuje się, że skorzystanie z fachowej pomocy jest w przypadku takiej przeprowadzki niezbędne i w dodatku najtańsze. Jeżdżenie bowiem z Warszawy do Anglii i z powrotem spowoduje nie tylko stratę większej ilości czasu, ale także i pieniędzy przeznaczanych chociażby na benzynę.

Nie tylko busy do Anglii

bus do przewozu osóbCiekawym rozwiązaniem jest wybranie firmy, która oferuje jednocześnie przewóz osób i ich mienia. Jeśli wcześniej człowiek korzystał z transportu, jakim są busy Anglia Polska czy Polska Anglia, to może podpytać czy nie zajmują się też przeprowadzkami. Mówimy, oczywiście, o sytuacji, w której był zadowolony ze świadczonych usług. Warto tak postąpić, albowiem znając firmę, ma się już mniejsze obawy co do jej rzetelności. Łączenie takich różnych usług jest coraz częściej spotykane. Firmy chcą być wszechstronne i starają się różnymi kanałami dotrzeć do klientów. Mają więc i busy przeznaczone do wygodnego przemieszczania się osób, i takie, które przewiozą większą ilość mebli. My korzystaliśmy właśnie podczas przeprowadzki biura z jednej z takich firm w Warszawie. Byliśmy zadowoleni.

Kiedy czeka nas czyszczenie tapicerki

czyszczenie tapicerki skórzanejCzęść osób mimo wszystko nie ma zaufania do przewoźników. To prawda, że zdarzają się oszuści, ale można tak powiedzieć o każdej branży. Trzeba zatem po prostu zachować ostrożność i przejrzeć kilka ofert nim zdecyduje się człowiek na konkretnego usługodawcę. Pomocne mogą być tutaj także opinie znajomych. Niektórzy ludzie jednak obawiają się, że ich rzeczy mogą zaginać, albo że ktoś nienależycie będzie o nie dbał podczas transportu. W takiej sytuacji decydują się na wysiłek przewożenia dobytku samodzielnie. Mało osób ma jednak przystosowane do tego samochody. Pojazd osobowy zaś zmieści bardzo niewiele rzeczy. Jeśli ktoś może sobie pozwolić na przewożenie ich na raty, to czemu nie? Być może po prostu będzie je sobie dowoził po każdym pobycie u rodziny w Polsce. Nie krytykujemy tego. Wówczas może być to rzeczywiście oszczędne wyjście z sytuacji, i tak bowiem człowiek musi przebyć tę drogę. Przy tym jednak trzeba uważać, aby nie zabrudzić sobie tapicerki czy przewożonego dywanu. Pranie dywanu czy wnętrza samochodu nie jest bowiem na pewno pierwszą usługą z jakiej chciałoby się skorzystać po przeprowadzce do Anglii.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
  • GB-Trans – witryna internetowa firmy oferującej busy i przeprowadzki do Anglii
  • ProfiClean – strona internetowa firmy wykonującej czyszczenie tapicerki w Warszawie
  • Krakowprzeprowadzki.pl – strona internetowa firmy organizującej tanie przeprowadzki w Krakowie

Podsumowanie

Przeprowadzka do innego kraju, to wyzwanie. Można jednak przenieść się bez większych problemów, jeżeli się podejdzie do sprawy z głową. Warto wybrać najlepszego dla siebie usługodawcę, który da gwarancję, że rzeczy dotrą bezpiecznie na miejsce.