Przemysłowe promienniki do stanowiska pracy

Załogi wykonujące roboty ziemne w zimie bardzo często narzekają na ogrzewanie, a raczej na jego brak czy niedostateczną wydajność. Mimo iż wszystkie ekipy, jakie pracują w zimie są wyposażone w mocne grzejniki elektryczne, niejednokrotnie zdarzało się iż owe urządzenia nie były wystarczające do pracy na zewnątrz, lub też ulegały awarii zdecydowanie za często, by mogły być uznane za przydatne.

Nowoczesne promienniki na podczerwień do pracy

promiennik podczerwieni producentNiektóre załogi budowlane zaczęły wykorzystywać promienniki podczerwieni do ogrzewania miejsc pracy ulokowanych na zewnątrz, więc i my w pewnym momencie zainteresowaliśmy się owymi urządzeniami. Są one bowiem powiększonymi wersjami domowych grzejników na podczerwień, które uznawane są za najlepsze i najbardziej wydajne urządzenia grzewcze obecnie w użyciu. Promienniki przeznaczone do miejsc pracy są znacznie większe od domowych wersji i o wiele wydajniejsze, mając kilkakrotnie większe natężenie światła podczerwonego, oraz obudowy które gromadzą i oddają ciepło do otoczenia, w razie pracy w miejscu w którym normalne działanie promiennika byłoby z jakiegokolwiek powodu ograniczone. By przetestować owy sprzęt zdecydowaliśmy się zaopatrzyć bezpośrednio u producenta takowych urządzeń. Każdy promiennik podczerwieni producent obejmował najwyższą gwarancją, obejmującą dowolne uszkodzenia, mogące być spowodowane wystawieniem na działanie warunków pogodowych, panujących na stanowisku pracy.

Wszystkie promienniki mogą być również zasilane za pomocą generatorów prądu i przenośnych agregatów prądotwórczych, jakie używane są przez załogi na stanowiskach pracy. Nie są to szczególnie duże urządzenia, i mogą być z łatwością ulokowane w dowolnym miejscu w którym w danym momencie wykonywane są prace, i przestawiane równie łatwo.