Profesjonalne rozliczenie podatku

 

Pracowałem w Niemczech od kilku miesięcy. Podobało mi się i lubiłem swoją pracę. Mieliśmy taki system, że trzy tygodnie się pracowało, a na tydzień jeździło się do domu. To bardzo mi odpowiadało. Bardzo szybko zleciał rok w mojej pracy. Nawet nie zauważyłem, jak mijają miesiące, bo praktycznie cały czas miałem jakieś zajęcia.

Pomoc w rozliczaniu podatków

łatwe rozliczenie podatku z niemiecPo roku okazało się, że przyszedł czas na złożenie deklaracji podatkowej. W przypadku rozliczania się z polskich prac, nie mieliśmy problemów, jednak jeśli w grę wchodziła zagranica, to bywało już trochę trudniej. Postanowiłem, że łatwe rozliczenie podatku z Niemiec będzie możliwe w przypadku skorzystania z pomocy profesjonalistów. Dlatego też skorzystaliśmy z żoną z biura rachunkowego. Znaleźliśmy ciekawą ofertę rzetelnej firmy. Na początku musieliśmy pobrać od nich specjalne formularze ze strony internetowej. Trzeba było zawrzeć w nich niezbędne informacje o dochodach i wypełnić ankietę z różnymi innymi danymi, które mogły wpłynąć na większą kwotę zwrotu. Wszystko wypełniało się z łatwością, nie mieliśmy z tym żadnych problemów. Następnie wysłaliśmy formularze i prowadziliśmy rozmowy telefoniczne z biurem. Dzięki pomocy biura, udało nam się nawet zdobyć kilka ulg, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Gdybyśmy sami wypełniali to wszystko, na pewno musielibyśmy poprawiać to z kilka razy i robić korekty i na pewno nie dostalibyśmy tak dużego zwrotu.

Wraz z żoną byliśmy zaskoczeni wysokością zwrotu podatku. Był bardzo wysoki, nie spodziewaliśmy się aż takiej kwoty, nawet pomimo prowizji. Dobrze, że są takie firmy, które pomagają osobom wykorzystywać różne zapisy prawne, o których zwykły człowiek nie ma pojęcia. Na pewno za rok również skorzystamy z pomocy tamtego biura.