prezent

Prezent dla małego dziecka

Prezent dla małego dziecka jest nie lada wyzwanie. Przede wszystkim powinien on być dopasowany do wieku dziecka. Również powinien być taki, aby dziecko z chęcią chciało się nim bawić i było nim zainteresowane.

Jeździk dla najmłodszych-dobry pomysł na prezent

jeździkJeździk jest dobrym prezentem dla dzieci które właśnie rozpoczynają naukę chodzenia. Taka zabawka przede wszystkim ułatwia naukę chodzenia, ale również zapewnia dobrą zabawę na długi czas, przez co nauka chodzenia jest łączona z zabawą. Jeździk dla małego dziecka powinien być przede wszystkim stabilny co zapewni bezpieczeństwo zabawy. Jeździki wyrabiają w dziecku odpowiednią postawę podczas chodzenia, do tego udoskonala koordynację ruchową oraz równowagę. Wiele jeździków posiada wielokolorowe powierzchnie ze zróżnicowana fakturą, które stymulują dotyk i wzrok dziecka. Niektóre modele chodzików rosną wraz z dzieckiem. Dla trochę starszych alternatywą jeździka jest rowerek biegowy, który jest zalecany przed nauka jazdy na rowerze.

Jaki kupić rowerek dla dziecka?

rowerek dla dzieckaGdy już dziecko nauczy się dobrze chodzić przychodzi pora na naukę jazdy na rowerku. Wtedy dobrym pomysłem na prezent są rowerki dla dzieci. Rowerek dla dziecka jest dobierany na postawy wzrostu oraz jego możliwości fizycznych. Dla małych dzieci ważnym elementem jest wysokość kroku dziecka. Dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z jazdą na rowerze dobrym pomysłem na prezent jest rowerek biegowy. Taki rowerek jest pozbawiony całego układu napędowego, dziecko uczy się prawidłowej koordynacji oraz określania kierunku jazdy. Dla dziecka, które jest gotowe na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerze dobrym prezentem będzie rowerek z czterema kołami. Boczne, dodatkowe kółka w każdej chwili można odpiąć. Trzecim etapem jazdy na rowerze już jest rower właściwy, który niczym się nie różni od standardowych jednośladów, może jedynie są nieco mniejsze. Taki prezent jest dobry dla dzieci starszych, które już mają opanowaną jazdę na rowerze.

Ekologiczne, drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawkiDrewniane zabawki dla dzieci są trwałe oraz estetyczne. Również ważnym aspektem jest to, że są one ekologiczne, gdyż wykonane z naturalnego materiału, dlatego są one nieszkodliwe dla dzieci. Takie zabawki powinny mimo wszystko posiadać specjalne atesty i certyfikaty. Wybierają drewniane zabawki dla dzieci ważnym aspektem jak w przypadku i innych zabawek jest wiek dziecka. Przykładami drewnianych zabawek są:

  • klocki,
  • instrumenty,
  • gry i zabawki logiczne,
  • samochodziki,
  • liczydła,
  • zabawki do pchania,
  • układanki,
  • zegarki drewniane,
  • kołyski dla lalek,
  • tablice.

Takie zabawki nie są na baterie, ani tez nie wydają głośnych dźwięków, ale na pewno pobudzają wyobraźnie dzieci. Zabawki drewniane uczą postrzegania abstrakcyjnego świata oraz rozwijają kreatywność. Takie zabawki również wyzwalają działania poznawcze, przykładowo pociągnięcie za sznurek sprawia, że zabawka się porusza. Mniejsze dzieci bawiąc się klockami drewnianym poznają kształty i kolory. Starsze dzieci mogą nauczyć się liczyć oraz wykonywać działania matematyczne. Drewniane puzzle uczą dopasowywania elementów do siebie, spostrzegawczości. Drewniane zabawki pozwalają na ćwiczenia umiejętności manualnych i koordynacji ruchowej oraz wzrokowej.

Czym są samochody zabawkowe welly?

Samochody zabawkowe wellySamochody zabawkowe welly są zabawkami kolekcjonerskimi. Są to auta wykonywane w skali, ze wszystkimi szczegółami. Karoserie tych samochodów są wykonywane z materiału, który jest wytrzymały na uszkodzenia. Niektóre z samochodów welly posiadają nadajnik, co umożliwia ich sterowanie. Są sterowanie radiowo, a poza tym posiadają światła. Koła tych samochodzików posiadają amortyzatory. Takie samochody są dobre nie tylko dla osób, które kolekcjonują takie zabawki, ale również do zabawy dla małych chłopców.


Więcej pomysłów można znaleźć na:


Podsumowanie

Wybór idealnego prezentu dla dziecka jest trudną decyzją. Wszystko zależy od wieku dziecka oraz jego preferencji. Ważne jest to by zaskoczyć dziecko w pozytywny sposób.