Poznajemy ceny fali uderzeniowej

Jako falę uderzeniową uznaje się falę gwałtownego wzrostu ciśnienia, które jest wycelowane w obszary powodujące przewlekły ból. Ten rodzaj terapii przyspiesza proces zdrowienia poprzez pobudzanie cyrkulacji krwi oraz stymulowanie metabolizmu. Dodatkowo fala uderzeniowa wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu, jak również zmniejszanie napięcia mięśni. Jakie dodatkowe korzyści wynikają z wykonywania takich zabiegów?

Stosujemy skuteczną falę uderzeniową

fala uderzeniowa cena poznańZa najważniejsze zalety terapii falą uderzeniową uznaje się konieczność wykonania niewielkiej ilości zabiegów, możliwość przywrócenia sprawności ruchowej czy działanie przeciwbólowe. Oprócz tego ważnym aspektem jest wzrost, a także regeneracja naczyń krwionośnych, a także brak występowania efektów ubocznych. Jeżeli interesuje nas skuteczna fala uderzeniowa cena poznań wcale nie jest wygórowana. Terapia tego rodzaju stosowana jest w wielu przypadkach. Za jedne z popularniejszych uznaje się zapalenia ścięgien, bóle bioder czy barków, a także naciągnięcie mięśni. Dodatkowo pomaga w przypadku ostrogi piętowej, łokcia tenisisty oraz stanów pourazowych. Należy także pamiętać, że stosowanie fali uderzeniowej w przypadku leczenia różnorodnych schorzeń stopniowo się poszerza, szczególnie w przypadku medycyny sportowej. W niektórych przypadkach fala uderzeniowa może okazać się alternatywą dla operacji chirurgicznej. Jest to dodatkowo zabieg mało inwazyjny, co dla pacjentów bywa niezwykle istotne.

W celu wykonania zabiegu falą uderzeniową, stosowane są specjalne aparaty, które wytwarzają falę uderzeniową. Po przyłożeniu głowicy urządzenia do bolącego miejsca, fala wnika w ciało na głębokość kilku centymetrów. Pojedynczy zabieg jest bardzo szybki i trwa od pięciu do dziesięciu minut, a ich liczba jest indywidualnie dostosowywana do pacjentów. W zależności od dolegliwości, stosuje się inną częstotliwość fal.