Poszerzanie auta za pomocą dystansów do felg

Mało kto wie, jak tanim kosztem znacznie zwiększyć atrakcyjność optyczną swojego samochodu. Często czym auto jest niższe i szersze, tym po prostu lepiej wygląda. Prawda jest taka, że nie trzeba wydawać majątku na to, by osiągnąć taki efekt. Wystarczy odrobina zaangażowania i pomysłowości.

Poszerzyć samochód można specjalnymi dystansami do felg

dystanse do felgNa sam początek warto jest zapoznać się z jednym produktem, który znacznie ułatwia tę operację. Jest on bardzo polecany przez wszelkiego rodzaju speców od tuningu jako coś, od czego można zacząć zabawy ze zmienianiem wyglądu samochodu. Jeśli kupiliśmy już świetne felgi, które idealnie pasują do reszty nadwozia, musimy w jakiś sposób zadbać o to, by były one bardziej wysunięte, niż fabrycznie. W końcu czym auto jest szersze, tym groźniej i drapieżniej wygląda. Pomocne w uzyskiwaniu takiego efektu na pewno okażą się dystanse do felg – proste i niedrogie ulepszenie. Jego działanie polega na tym, że zwiększa ono nieco odległość felgi od tego, na czym jest ona zamontowana. Optycznie bardzo poprawia to całokształt naszego auta – znam przypadki, w których dystanse do felg sprawiły, że zwykłe rodzinne sedany czy kombi zyskiwały zupełnie nowe twarze. Stawały się znacznie bardziej groźne, pozornie szybsze i znacznie bardziej gotowe do wyścigów. Jak wiadomo – jest to tylko modyfikacja optyczna. Nie pomoże nam to w żaden sposób wygrać jakiegokolwiek wyścigu, ani nie przyspieszy samochodu. Jeśli zależy nam jednak na wyglądzie, to dystanse na pewno będą świetnym wstępem do modyfikacji.

Ludzie zapominają o tym, że bardzo często ich kosztowne wymagania mogą być zaspokajane niedrogimi rozwiązaniami. Nim usłyszałem o dystansach byłem przekonany, że optyczne poszerzanie samochodu jest bardzo drogie i dostępne tylko dla nielicznych modeli.