Posiadając hale produkcyjną z wtryskarkami – o czym musimy pamiętać?

Prowadzenie hali produkcyjnej będzie łatwe tylko wtedy, kiedy ją odpowiednio wyposażymy. Jednak nie tylko na tym będzie opierało się jej prawidłowe działanie. Ważne będzie również zwrócenie uwagi na inne aspekty takie jak naprawa i konserwacja urządzeń. O czym musimy pamiętać, kiedy pod naszą opieką znajduje się hala produkcyjna?

Zarządzanie magazynem – jak sobie z tym poradzić

Zarządzanie magazynemKażda hala produkcyjna związana jest ściśle z posiadaniem również magazynu. Oczywiście obydwa te elementy są składowymi elementami zakładu produkcyjnego. Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, jednak prowadzenie hali produkcyjnej nie jest wcale łatwe. Jej sprawne funkcjonowanie będzie uzależnione od zaangażowania pracowników. Jak już zostało wspomniane, nie bez znaczenia będzie również wyposażenie hali. Jednak najtrudniejszym elementem i tak będzie rozsądne zarządzanie zasobami. Trzeba umieć umiejętnie pogodzić produkcję wraz z dystrybucją. Na pewno żaden nasz klient nie będzie zadowolony, jeśli na czas nie zostanie zrealizowane jego zlecenie. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy skupić się na uporządkowaniu stanów magazynowych. Musimy wiedzieć ile mamy danego towaru,aby wiedzieć, jakie zlecenie jesteśmy w stanie wykonać i ile musi powstać towaru na produkcji. Dlatego właśnie rejestrowanie wszystkich zasobów magazynu warto zacząć od początku. Możliwe będzie to przy pomocy odpowiedniego systemu komputerowego. W tym przypadku będzie to system wms, który pozwoli racjonalnie zarządzać magazynem. Kiedy połączymy go z zintegrowanym z nim systemem produkcyjnym, z całą pewnością przyniesie oczekiwane skutki. Zarządzanie magazynem musi zostać połączone z zarządzaniem hali produkcyjnej. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że aby nasza produkcja była dochodowa, musimy produkować potrzebną ilość towarów. Dlatego tak ważne będzie dokładne zestawienie zamówień z posiadanym i z produkowanym towarem.

Serwis suwnic – potrzebny od zaraz

Serwis suwnicOczywiście trzeba również wziąć pod uwagę to, że posiadane przez nas urządzenia będą ulegały różnym awariom. Zdecydowanie konieczne na hali produkcyjnej będzie posiadanie zaufanych serwisów naprawy. Co raz częściej hale zatrudniają na cały etat mechaników, którzy zajmują się naprawą posiadanego przez zakład oprzyrządowania. Jest to jak najbardziej wygodne rozwiązanie. W przypadku wystąpienia nagłej awarii mechanik może zadziałać od razu, a zatrzymanie produkcji nie będzie aż tak uciążliwe. Jednak w halach produkcyjnych funkcjonują również różnego rodzaju specyficzne urządzenia, do których naprawy potrzebne będzie innego rodzaju doświadczenie i inne przyrządy. Z całą pewnością przykładem takiego sprzętu będą suwnice, które w przemyśle budowlanym są nieodłącznym elementem. Działają one na zasadzie wciągarki i wciągnika, które przemieszczają towary w pionie i w poziomie. Dzięki suwnicom praca z niektórymi rodzajami materiałów jest o wiele łatwiejsza. Naprawa suwnic jednak może przysporzyć sporo kłopotów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to związane z pracą na wysokościach. Posiadanie zaufanego mechanika z całą pewnością będzie dla nas korzystnym rozwiązaniem. W wyjątkowej sytuacji pomocny może okazać się również serwis suwnic. Tam również pracują doświadczeni pracownicy, którzy przygotowani są na różne okoliczności.

Wtryskarka na hali i związane z nią czynności

Wtryskarka na haliSpecyficznych zachowań wymagają od nas poszczególne urządzenia które posiadamy. Każde z nich oczywiście będzie związane z konserwacją i regularnymi przeglądami. Oczywiście różne zachowania będą również wywoływane ze względu na specyfikę działalności. Z całą pewnością w każdym jednak zakładzie produkcyjnym najwięcej problemów zawsze przysparzają odpadu po produkcyjne. W przypadku przemysłu spożywczego może to zostać w odpowiedni sposób zutylizowane. Jednak nie wszystko jest utylizowane w bezpieczny sposób. Zakłady spożywcze są związane z zanieczyszczeniami ścieków i wód gruntowych, zwłaszcza jeśli chodzi o przemysł mięsny. W przemyśle tworzyw sztucznych natomiast sprawa wygląda o wiele bardziej skomplikowanie. Zazwyczaj odpady poprodukcyjne wiążą się z naprawdę dużym zanieczyszczeniem środowiska. Nie możemy zapominać o tym, że aby zakład mógł funkcjonować trzeba spełniać niektóre wymagania nałożone przez Ministra ochrony Środowiska. W przypadku hali, na której pracę wykonuje wtryskarka z całą pewnością koniecznością będzie recykling tworzyw sztucznych. Oczywiście trzeba pamiętać, że tworzyw sztucznych jest naprawdę dużo. Powstają podczas:

  • wytłaczania,
  • wtryskiwania,
  • prasowania.

Wtryskarka wykonuje formowanie tworzyw sztucznych i zdecydowanie jest związana z dużą ilością odpadów między produkcyjnych. Jeśli zastosujemy się do zasad recyklingu, z całą pewnością wszystko będzie działało zgodnie z prawem.


Więcej można znaleźć na:

  • Gscs.pl – konserwacja oraz serwis suwnic
  • Wnp.pl – portal o tematyce przemysłowej i gospodarczej
  • Plastigo.pl – przetwórstwo tworzyw sztucznych
  • Cbis.pl – firma, która wykona programy do zarządzania magazynem

Podsumowując

Jeśli chcemy dobrze prowadzić halę produkcyjną z całą pewnością musimy skupić się na wielu aspektach. Nie będzie to dotyczyło jedynie posiadania dobrych maszyn. Ważna będzie również ich umiejętna konserwacja i gospodarowanie odpadami.