Polecane opony rowerowe

 

Dobry rower to nie tylko aluminiowa, lekka rama i najlepszy osprzęt. To nie decyduje o wszystkim, dlatego warto przemyśleć, czy przypadkiem nie jest wskazana zmiana opon. Na takie, które będą znacznie lepszej jakości, niż te, jakie zwyczajowo dostajemy w średniej klasy rowerach. 

Opona rowerowa w rozmiarze dwudziestu dziewięciu cali

opony rowerowe 29Posiadanie markowych opon nie jest kwestią wymysłu, ale przede wszystkim to sprawa bezpieczeństwa. Dobre opony zapewnią nam niskie opory toczenia, dzięki czemu zjazdy będą jeszcze szybsze, a wjeżdżanie pod górę jeszcze łatwiejsze. Ponadto dzięki specjalnie wykonanym bieżnikom odprowadzanie błota, wody, czy nawet śniegu jest dużo łatwiejsze. Opony rowerowe 29 cali, najlepiej sprawdzą się w rowerach górskich oraz turystycznych. Jednak w przypadku rowerów turystycznych jest ona nieco cieńsza i przez to może być mniej wytrzymała. Dobrej jakości, markowa opona będzie nas wspomagała w każdym terenie, nawet tym najcięższym. Będzie również przeciwdziałała wpadnięciu w poślizgi, a pokonywanie ostrych zakrętów przy dużej szybkości będzie jeszcze łatwiejsze. Sklepy rowerowe online dają nam do wyboru opony niezliczonej ilości producentów, w tym oczywiście tych najbardziej uznanych i renomowanych. Koszt opony w rozmiarze 29 cali to od kilkudziesięciu złotych do nawet dwustu złotych. Wszystko zależy od producenta, zastosowanych w oponie rozwiązań oraz grubości i jakości materiału. Warto kupować opony w kompletach, ponieważ wtedy zakup jest bardziej ekonomiczny.

Jeżeli posiadamy porządny, markowy rower, warto uzupełnić go równie dobrymi oponami. To nie tylko kwestia efektownego designu, ale wspomnianego już, bezpieczeństwa. Jednymi z najbardziej polecanych i renomowanych producentów opon są producenci niemieccy. 

Link do wpisu: https://dmbike.pl