Polecane kotły na pellet

Z racji zbliżającej się zimy dużo osób poszukuje skutecznych rozwiązań problemów z ogrzewaniem. Opcji na skuteczne ogrzanie naszych domów i mieszkań jest bardzo dużo. Do zdecydowanie najbardziej popularnych materiałów opałowych zaliczane są głównie drewno, węgiel oraz koks. Niemniej jednak w naszym kraju stosowane są też inne ciekawe rozwiązania.

Najlepsze piece do ogrzewania domów

piec na pelletOd kilku lat dużą popularność w naszym kraju zyskuje ogrzewanie domów i mieszkań z wykorzystaniem pelletu. Ten rodzaj opału produkowany jest ze specjalnie preparowanych odpadów drzewnych. Wióry drzewne łączone są ze sobą specjalną substancją po czym są prasowane. Efektem tego procesu są kilkumilimetrowe walce, których używa się do ogrzewania. Niemniej jednak żeby możliwe było ogrzewanie pelletem to konieczne jest posiadanie specjalnego kotła. Piec na pellet nieco różni się od klasycznych kotłów gdzie spalany jest węgiel lub drewno. Elementem go wyróżniającym jest specjalny podajnik. Nowoczesne piece na pellet działają niemal bezobsługowo. Użytkownik musi jedynie zadbać o to żeby w podajniku nie zabrakło opału. Bardzo komfortowym i praktycznym rozwiązaniem jest możliwość sterowania kotłem z pozycji różnych urządzeń elektronicznych. Nowoczesne kotły posiadają bowiem możliwość łączenia się ze smartfonami czy też komputerami, na których użytkownik może ustawić temperaturę jaka mu odpowiada. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w przypadku osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu.

Ogólnie rzecz biorąc ogrzewanie z wykorzystaniem pelletu uchodzi za najbardziej ekologiczny sposób ogrzewania mieszkań i domów. Podczas spalania tego materiału opałowego emitowana jest dużo mniejsza ilość toksycznych spalin niż w przypadku palenia węglem czy koksem. Niemniej jednak efektywność tego rozwiązania jest na wysokim poziomie.