Plisy na nietypowe okna

 Kiedy zajmowałam się wybieraniem drzwi i okien do swojego domu to nie zwracałam wielkiej uwagi na to, jakie one będą w użytkowaniu. Stawiałam na estetykę i trwałe materiały. Drzwi miały być solidne i antywłamaniowe, natomiast okna szczelne i ładne.

Plisy w specjalistycznym sklepie

półokrągłe plisy do okien - szczecinNiestety, o ile chodzi o drzwi to wybór był rozsądny, natomiast w kwestii okien pojawił się problem. Na poddaszu miałam zamontowane okna półokrągłe. Bardzo mi się one podobały, pasowały idealnie do domu. Jednak okazało się, że pomieszczenia pod dachem bardzo się nagrzewają. Okna wymagały zasłonięcia. Jednak wszystkie plisy jakie oglądałam były na tradycyjne, proste okna. Nie było nic niestandardowego. Udałam się zatem do specjalistycznego sklepu z akcesoriami do okien marzą o tym, że znajdę tam idealne półokrągłe plisy do okien – szczecin. Jak się potem okazało był to strzał w dziesiątkę. Nie tylko mieli tam plisy, które da się zamontować na półokrągłe okna, ale także były one dostępne także w wielu kolorach. Ja zdecydowałam się na jasne kremowe plisy, które pasują do wnętrza domu, jak również jasny kolor będzie odbijał promienie słoneczne. Plisy były całkiem łatwe w montażu. Ich ,,wachlarz” się rozwijało na oknie. Trzeba było tylko znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia i gotowe. Plisy trzymają się na oknie bez problemu. Teraz już nie mam problemu z nagrzewającym się pomieszczeniem, a do tego zyskałam bardzo atrakcyjną ozdobę na oknie. Nawet moja znajoma mnie ostatnio pochwaliła, że kupiłam takie ładne plisy.

Czasem warto jest się wybrać do specjalistycznego sklepu, gdzie znaleźć można niestandardowe produkty. Są one droższe od tych typowych, ale są bardziej zróżnicowane. W dobrym sklepie znajdziemy modele w różnych wielkościach i kolorach, które sprawdzą się na każdym oknie.