Piece marki De Dietrich

Sposób ogrzewania domu należy zaplanować już na etapie projektowania budynku. Od wyboru konkretnego sposobu będzie wiele zależeń – na przykład to, czy potrzebujemy w domu kotłowni. Wśród najpowszechniejszych obecnie metod ogrzewania wciąż jest spalanie paliw kopalnych, popularne stają się też biopaliwa czy pompy ciepła.

Odpowiedni piec do ogrzewania domu

piece de dietrichNiegdyś nie istniała inna możliwość niż zaglądanie do pieca nawet kilka razy dziennie, aby dołożyć węgla czy miału. Obecnie producenci tworzą nowoczesne, zaawansowane urządzenia, wyposażone w podajniki, które pozwalają zaoszczędzić wiele czasu, a wycieczka do kotłowni wymagana jest tylko raz na kilka dni. Mamy coraz większą świadomość tego, że do pieca potrzebne jest dobre paliwo, wysokoenergetyczne, które nie pozostawia wiele osadu, co także ma wpływ na to, ile uwagi trzeba poświęcić piecom, a zwłaszcza ich czyszczeniu. Poza węglem i miałem popularnym paliwem jest też pellet drzewny, a z roku na rok przybywa zwolenników ogrzewania domu z pomocą oleju lub gazu. Osoby, które decydują się na te dwie ostatnie metody, często kupują piece De Dietrich. W ofercie tej firmy można znaleźć kotły olejowe zwykłe i kondensacyjne, jak również kotły kondensacyjne gazowe, pompy ciepła i technologię solarną. Duża ilość produktów kondensacyjnych to efekt rozwoju tej technologii w ostatnich latach: piece kondensacyjne osiągają większą sprawność przy równoczesnym mniejszym zużyciu paliwa niż w przypadku tradycyjnego kotła.

Jedną z rzeczy, które przekonują coraz więcej osób do korzystania z kotłów gazowych i olejowych, takich jak piece z oferty De Dietrich, jest fakt, że są one niemal całkowicie bezobsługowe. Nie trzeba się martwić o dokładanie paliwa i regularne czyszczenie pieca, a kotłownia nie będzie najbrudniejszym pomieszczeniem w całym domu.