Pakowanie produktów w folię

Kiedy przedsiębiorstwo zdecyduje już co do samej formy opakowania, w jakie będzie chciało zapakować swoje produkty, konieczne będzie zadbanie o sposób dostarczania tych opakowań. Jeśli produkty będą miały być pakowane w folię, na pewno przyda się nam tunel grzewczy.

Czym jest folia termokurczliwa?

polecany tunel do pakowania w folie termokurczliwąJeśli chodzi o pakowanie w folię, najczęściej spotykanym rodzajem folii do pakowania artykułów wytwarzanych przez różne branże jest folia termokurczliwa. Jest to folia, która charakteryzuje się niską temperaturą zgrzewania i dużą wytrzymałością na zrywanie. Jest też niezwykle przezroczysta, dzięki czemu można w nią zapakować czekoladki, kosmetyki, ale również i zabawki. Opakowania z tego typu folii chronią przed zabrudzeniami, uszkodzeniem towaru oraz podnoszą estetykę produktu. Sama folia jednak nie wystarczy do zapakowania. Potrzebny jest jeszcze polecany tunel do pakowania w folie termokurczliwą. Tunel ten, jest niczym innym jak większym typem zgrzewarki do folii. Dzięki jego rozmiarowi możemy pakować z takim samym efektem produkty pojedyncze, jak i tworzyć opakowania zbiorcze. Dzięki wykorzystaniu tunelu grzewczego obkurczanie folii i opakowywanie nią rożnych towarów, jest procesem szybszym, pełnym precyzji i wydajnym, a co za tym idzie również ekonomicznym dla przedsiębiorstwa. Tunel grzewczy zbudowany jest z izolowanych stalowych elementów, a dla nas najistotniejsza będzie wielkość komory, od której zależeć będzie dopuszczalna wielkość pakowanych produktów.

Oprócz rozmiaru komory, przy zakupie warto zwrócić również uwagę na to, czy wybierany przez nas tunel grzewczy, wyposażony jest w dodatkowy wentylator usytuowany przy wyjściu z tunelu. Dzięki niemu miejsce zgrzewu na folii zostaje odpowiednio schłodzone,a to może mieć wpływ na estetyczny wygląd opakowania.