Organizacja wyjazdu na zagraniczne obozy językowe

Obóz językowy to bardzo ciekawa opcja nauki języka. Pozwala zapoznać się z językiem w naturalnym środowisku jego występowania, ale także umożliwia opanowanie jego formy gramatycznej. Poza tym, ucząc się w ten sposób, łączysz zabawę, podróże z przyswajaniem użytecznej wiedzy. Takie rozwiązania są najlepsze.

Kursy językowe za granicą – jak się przygotować?

Zajęcia na kursie językowymAby wyjechać na kurs, trzeba się dobrze przygotować. Po pierwsze, wybierz na jak długo chcesz jechać za granicę. W zależności od tego trzeba zadbać o różne sprawy przed wyjazdem. Część z nich jednak będzie taka sama bez względu na to czy jedziesz na miesiąc czy na pół roku. Zrób to przed wyprawą:

 • przygotuj sobie kontakt do osoby na miejscu obozu,
 • zgromadź odpowiednio dużo pieniędzy, żeby w razie czego móc wrócić do domu albo zadbać o siebie, kiedy wyskoczy jakaś nieprzewidziana sprawa,
 • załatw sobie ubezpieczenie za granicą,
 • upewnij się, że masz wszystkie potrzebne dokumenty,
 • spakuj niezbędne rzeczy

Najlepiej podejdź do przygotowań odpowiednio wcześnie, aby niczego nie zapomnieć i nie musieć wszystkiego organizować na szybko, bo wtedy łatwo coś przeoczyć. Nie chciałbyś przecież przysporzyć sobie dodatkowego kłopotu, jeżeli na przykład nie wyrobisz na czas potrzebnych dokumentów. Poza wymienionymi sprawami, warto zadbać o kontakt z rodziną, więc przemyśleć kwestie połączeń telefonicznych lub ustalić na przykład, że będziesz się porozumiewać tylko online.

Zagraniczne obozy językowe to nie tylko nauka

Kurs języka obcegoWiele kursów i obozów językowych zawiera wliczone już w cenę koszty przejazdu. Jest on wówczas zorganizowany dla wszystkich. Wtedy nie ma problemu z załatwianiem podróży. Najczęściej natomiast w cenie kursów jest zakwaterowanie. Odpada wówczas kłopot z tym, aby znaleźć odpowiednie dla siebie lokum, ponieważ mieszka się u miejscowych rodzin. Poza tym, że w ten sposób oszczędzasz sobie problemów z organizacją zakwaterowania, masz także możliwość zdobywania umiejętności językowych poprzez kontakt z tutejszą mową na co dzień. Dzięki temu znacznie szybciej opanujesz jakiś język niż gdybyś spał w wynajętym mieszkaniu. Jest też możliwość udziału w kursie, podczas którego oferowane zakwaterowanie zapewnione jest w jakimś pensjonacie. Też jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ wówczas spędzasz czas w gronie międzynarodowym, dzięki czemu także musisz porozumiewać się w obcym języku. Masz także możliwość zdobycia wielu ciekawych kontaktów i przyjaźni. Wraz z zakwaterowaniem oczywiście proponowane jest też wyżywienie. W ten sposób, wybierając się na kurs zagraniczny masz z głowy całkiem sporo spraw. Wówczas organizacja wyjazdu nie wydaje się już taka trudna.

Busy do Belgii to dobra forma podróżowania

Transport osobowyJeżeli jednak jedziesz na przykład na obóz językowy do Belgii i w cenie nie ma niestety transportu, to musisz zadbać o niego samodzielnie, co też nie jest jednak specjalnie skomplikowane. Ja polecam podróż busami do krajów nie bardzo oddalonych od rodzimego kraju. Akurat do wspomnianej Belgii bus się jak najbardziej sprawdzi. Komfort podróży jest na dobrym poziomie, a dojechać można znacznie tańszym kosztem niż kursując samolotem. Przewozy do Belgii busem – plusy:

 • taniość
 • komfort jazdy
 • bezpieczeństwo
 • transport od drzwi do drzwi

Minusem jest na pewno fakt, że podróż będzie dłuższa niż w sytuacji, gdybyś do Belgii poleciał, ale za to czeka cię dodatkowa jazda z lotniska, a busem dotrzesz do samego celu.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

 • Ang.pl – serwis internetowy dla osób uczących się języka angielskiego
 • Kursy.tee.pl – strona internetowa biura organizującego zagraniczne obozy językowe
 • Skafander Travel – witryna internetowa firmy zapewniającej busy do Belgii

Podsumowanie artykułu


Kiedy wybierasz się na dłuższy czas za granicę, musisz zadbać o załatwienie wszystkich potrzebnych spraw nim wyruszysz. Organizacja takiego wyjazdu to nie jest wcale bardzo trudna sprawa, ale powinieneś poświęcić na nią tyle czasu, aby móc wszystko pozałatwiać na spokojnie i bez niepotrzebnego stresu. Dzięki temu sam obóz językowy będzie dla ciebie też przyjemniejszym doznaniem niż wtedy, gdybyś miał jechać nieprzygotowany. Chyba lepiej jechać, skupiając się już tylko na czerpaniu korzyści z pobytu.