Organizacja ślubu – o czym nie wolno zapomnieć?

Każda kobieta z niecierpliwością czeka na tej jeden z najważniejszych dni w jej życiu. W gorączce ślubnej nie możemy sobie pozwolić na pominięcie niektórych spraw. Niżej znajdziecie podpowiedzi o czym przede wszystkim należy pamiętać organizując ślub.

Jak zacząć przygotowania do wesela i ślubu?

Przygotowania do ślubuPrzygotowania zwykle zaczynamy od wyznaczenia daty ślub, jednak jest to zwykle błędem, gdyż później zdajemy sobie sprawę, że nie jest to czas gdzie dostaniemy odpowiednie kwiaty, owoce i inne artykuły sezonowe. Dlatego pierwszym zadaniem jest ustalenie motywu przewodniego wesela. Gdy głównym tematem naszego ślubu jest np. kwiat lub owoc, wystarczy zadbać o to, aby ślub odbył się w porze roku, kiedy on występuje. Schody zaczynają się gdy zapragniemy ślubu o tematyce country, starożytnych chin, sceny z filmu, danej epok. Wtedy trzeba się zatroszczyć o to, aby charakterystyczne szczegóły takie jak produkty, sceneria oraz warunki pogodowe niezbędne do uzyskania takiego efektu występowały w czasie terminu, w którym ma się odbyć uroczystość. Gdy ustalimy motyw, przechodzimy do wyboru pasującej do niego sali, domu weselnego, dodatków, menu.

Szukamy tanich obrączek na ślub w Warszawie

Dwie obrączki ślubneWiadomo, że nie każdy z nas ma nieograniczony budżet na zorganizowanie wymarzonego ślub. Jednak podczas ceremonii zaślubin nie może zabraknąć podstawowych szczegółów jak obrączki będące późniejszym symbolem całego wydarzenia. Wiąże się to jednak z dużym kosztem. W dużych miastach jak Warszawa, Wrocław, Łódź na rynku głównie królują renomowane firmy jak Kruk czy Apart. Tam jednak możemy liczyć tylko na wysokie ceny, nawet przy ewentualnych promocjach. O wiele tańszym rozwiązaniem będzie szukanie obrączek w tych mniej znanych jubilerach również oferujących wspaniałe modele. Drugim zaś wyjściem jest wyszukanie w domu starej niepotrzebnej biżuterii i oddanie jej do złotnika w celu przerobienia na obrączki. Koszt dopłaty nie raz wynosi tylko 300 zł za dwie obrączki! Dobra obrączka powinna być:

  • wykonana z wysokiej jakości metalu
  • dopasowana do rozmiarów małżonków
  • opatrzona inskrypcjami z imionami małżonków
  • prosta i schludna

Natomiast przy zakupie sukni ślubnej zastanów się czy nie lepiej ją wyłożyć niż kupować nową w salonie sukien ślubnych. Sprzedając później suknie ślubną jesteś na niej dużo stratna, a czasem w ogóle się to nie udaje i oddajesz ją za grosze do wypożyczalni sukien ślubnych. Natomiast gdy trudniej jest z garniturami dla panów. Owszem można również skorzystać z wypożyczalni. Dobrym pomysłem są też drobne poprawki w garniturze który Twój partner już posiada. W przypadku jednak gdy Pan Młody nie ma innego porządnego garnituru, decydujemy się na kupno nowego. Aby miał on jakikolwiek późniejszy użytek wybierz jak najprostszy i zadbaj o bogatsze dodatki, jak krawat, muszka, kwiat, spinki.

Jaka muzyka czyli dj na wesele na Śląsku?

DJ odtwarza muzykę na weseluDobra zabawa na weselu nie może obejść się bez dobrej muzyki do tańca i zabaw. Ślązacy coraz częściej odchodzą od tradycyjnych góralskich grajków na rzecz bardziej nowoczesnej wersji dostarczania muzyki. W większych miastach jak Katowice na weselu częściej można już spotkać dj’a niż tradycyjną kapelę. Oprócz obsługi sprzętu muzycznego, często są oni również wodzirejami. Dj nie tylko świetnie sprawdzi się na weselu, w którym znaczna ilość zaproszonych osób będzie w młodym wieku. W swoim repertuarze dysponują także dyskografią znaną również i temu starszemu pokoleniu. Dj są osoby doświadczone w obsłudze sprzętu muzycznego, który dostosują do wielkości pomieszczenia, tak aby muzyka nie była za głośna a dźwięk wyraźny i nie odbijał się echem po sali. Dzięki doświadczeniu w prowadzeniu tego typu zabaw, zapewnią gościom nie tylko taneczną rozrywkę, ale i zabawę w postaci konkursów, mających na celu integracje.

Oprawa stołu czyli wazony, serwetki, świece i kieliszki ślubne

Kieliszki ślubnePodczas wesela, klimat tworzy nie tylko sala, ale także stół. Drobne dodatki w postaci ozdobnych świeczników, stojaków na serwetki, wazonów z kwiatami udekorują Twój stół i pozwolą poczuć uroczystą atmosferę. Aby wyróżnić jednak ten dzień spośród innych innych ważnych uroczystości warto dodać do stołu akcenty związane z Parą Młodą. Mogą to być np. wzory obrączek na talerzach, lub przybrane w stroje ślubne kieliszki, np. muszki, welony, suknie zrobione z koronek. Będzie to na pewno oryginalny akcent i zachwyci Twoich gości pomysłowością.


Przydatne informacje dostępne są na:

  • Pinsy.eu – strona internetowa firmy produkującej tanie obrączki i kieliszki ślubne
  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy prezentujący informacje z branży ślubnej

Krótkie podsumowanie

Oprócz podstawowych rzeczy jak Wasze stroje, miejsce wesela, jedzenie, muzyka nie zapomnij także o drobnych ozdobach, gdyż to najczęściej one zostają w pamięci gości, dzięki czemu Twoje innowacyjne rozwiązania na pewno zostaną przekazane innym parom.