Odpowiednie maszyny na siłownię

Każdy przedsiębiorca decydujący się na stworzenie siłowni na zamieszkanym przez siebie osiedlu, musi dokładnie przemyśleć na jakie maszyny chce się zdecydować. Wybór jest ogromny, a firmy zajmujące się produkcją wyposażenia do siłowni stale wymyślają nowatorskie rozwiązania.

Pierwsze wyposażenie do siłowni

wyposażenie siłowniNa początek musimy zainwestować w odpowiednią ilość gryfów, obciążeń, hantli i ławeczek do ćwiczeń – taki zestaw to najbardziej podstawowe i użyteczne wyposażenie siłowni. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać kompleksowy trening klatki piersiowej, barków i ramion, a także nóg i pleców. Kolejną ważną zakupem są atlasy – czyli wielofunkcyjne uniwersalne urządzenia, które pozwalają na ćwiczenia określonych partii ciała. Wszystko zależy od modelu atlasu, a także ilości jego funkcji, jednak najpopularniejszy jest wyciąg górny i dolny, brama z nachwytem oraz maszyna do odwodzenia nóg. Możemy też wybrać oddzielne instrumenty, które posiadają to zadanie – wówczas mamy możliwość rozłożenia maszyn w różnych częściach sali, jednak będzie to trochę bardziej kosztowne. Nie możemy zapomnieć o kupieniu bieżni, rowerków stacjonarnych, orbitreków, ergometrów i schodów treningowych. Każda siłownia i sala gimnastyczna musi być wyposażona w maty treningowe, kettlebells, piłki gimnastyczne, bosu – warto zainwestować też w liny treningowe chętnie wykorzystywane do treningu crossfitowego, oraz skrzynie polyometryczne do ogólnego treningu całego ciała. Oczywiście należy także zapewnić gościom miejsce do przechowywania prywatnych rzeczy, szatnie, toalety oraz prysznice.

Zakup urządzeń przeznaczonych do treningu siłowego jest niezłym wyzwaniem. Najlepiej, jeśli przed zainwestowaniem we własną siłownię, wybierzemy się do konkurencji i na własnej skórze przetestujemy użyteczność maszyn. Wówczas będziemy wiedzieli na jakich elementach zależy nam najbardziej, a także które sprzęty cieszą się największą popularnością.